Vzpomínkový fotbalový turnaj ve Všetči ovládl tým Bohunic
Již po třiadvacáté v řadě zavzpomínali ve středu 5. července fotbalisté z Všetče a okolí na svého předčasně zesnulého spoluhráče a kamaráda Pavla Macharta. Vítězem memoriálu nesoucího jeho jméno, tradičně podporovaného Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ, se stal, stejně jako loni, celek Bohunic následovaný týmy Albrechtic nad Vltavou, Neznašova, Všetče a Temelína.
Hrálo se ve skvělé divácké kulise, v pohodové atmosféře slunečného letního dne. I tomu odpovídaly výkony na hřišti. Z hráčů bylo cítit, že vzájemnou rivalitu nechali doma a přijeli si do Všetče zasportovat a pobavit se spolu se svými sousedy. Dalo by se říci, že všichni ze zhruba tří stovek přítomných se navzájem znají. Ostatně obce, z nichž všechny zúčastněné celky pochází, od sebe dělí jen pár kilometrů.
Bohunice, Neznašov a Všeteč jsou místními částmi Všemyslic, Albrechtice a Temelín leží hned vedle. Všechny spojuje blízkost elektrárny. „Turnaj vznikl víceméně spontánně po smrti Pavla Macharta. Akce měla úspěch, hlásila se další družstva, rostl počet diváků a tak jsme samozřejmě chtěli zvýšit jeho celkovou organizační kvalitu. Chyběly ale finanční prostředky. Díky spolupráci obce s Jadernou elektrárnou se nám postupně podařilo získat kvalitnější zázemí klubu, hřiště, míče, sítě a podobně. Podporu získáváme i na vlastní zajištění memoriálu, včetně doprovodného programu,“ uvedl ředitel turnaje Radek Voneš z SK Všeteč.
Na všetečském fotbalovém hřišti tak samozřejmě nechybělo občerstvení ani dětský koutek s nafukovacím skákacím hradem. Na své si tak přišli všichni. O večerní program po předání cen se postarala hudební skupina Country Rebels.
„Memoriál Pavla Macharta je v podstatě setkáním sousedů a letitých přátel z celého okolí. Děti se vyřádí, mladí si zasportují, starší zavzpomínají a všichni společně se pobaví. Podobné akce lidi stmelují a významně zpestřují život obce,“ konstatovala místostarostka Všemyslic s Obecním úřadem v Neznašově Marie Švehlová.
Starosta Všemyslic Karel Tůma v této souvislosti připomněl, že obec v rámci programu Oranžového roku, který je určen k podpoře sportovních, kulturních a společenských akcí pořádaných obcemi v okolí Jaderné elektrárny Temelín, pravidelně čerpá prostředky, s jejichž pomocí uskuteční ročně okolo třicítky různých akcí. „Bez této pomoci bychom si řadu z nich vůbec dovolit nemohli, popřípadě je realizovat v daleko menším rozsahu,“ poznamenal starosta.