Sestřihy, sestavy, fakta, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z 25. kola KP

středa, 22. května 2024, 20:26

Jihočeský kraj - Ani po 25. kole krajského přeboru se na čele tabulky nic nemění. Hluboká udělala další krok k zisku krajského titulu povinnou výhrou nad posledním Jankovem a zastavit ji může v příštím kole už jen Roudné. Ani na konci tabulky se nic nemění. Z posledních tří celků si jeden bod připsaly pouze Dražice za remízu v Oseku. Nečekala se devítigólová nadílka, kterou uštědřilo Milevsko Rudolfovu.

Výsledky 25. kola krajského přeboru

TJ Hluboká nad Vltavou – SK Jankov 6:0 (3:0)

Góly: 15. a 24. Křiváček ml., 30. Rubick, 60. (pen.) Tauber, 63. Křiváček st., 90. Dědina. Rozhodčí: Krčín – Šťastný, Nedvěd. ŽK: 0:4 (Kysela, Votava, Kočí, Skála). Diváků: 150.

Hluboká: Pavelec - Krejčí, Otepka (72. Dohnal), Antoš, Hrachovec - Sypal, Rubick (72. Pilný), Škoda, Tauber (86. Pecka), Křiváček ml. (75. Dědina) - Píša (46. Křiváček st.). Trenér Otepka.

Jankov: Skála – Vokurka, Kočí, Jirkovský, Kysela – Hütter, Hanzlík, Votava, Kocian (61. J. Šindelář), Borovka – Sklář. Mužstvo vedl manažer Řezníček.

Nejlepší hráči: nehlášeni – Jirkovský, Skála.

Petr Kadlec (asistent trenéra Hluboké): „Herní převahu jsme dokázali vyjádřit i počtem vstřelených branek, když jsme se v obou poločasech třikrát prosadili. Několik dalších příležitostí jsme neproměnili, ale celkově jsme potvrdili roli favorita tohoto utkání.“

Petr Maxa (vedoucí mužstva Jankova): „Do utkání jsme vstupovali s nějakými taktickými plány, které se nám ale nedařilo naplňovat. Chtěli jsme hodně zahušťovat prostory a tím co nejvíce znepříjemnit soupeři kombinační hru na útočné polovině. Co nejdéle jsme chtěli držet čisté konto, aby Hluboká znervózněla, ale to se nám nepovedlo. Od úvodu jsme byli pod velkým tlakem, což jsme čekali, ale nepodařilo se nám eliminovat kombinaci soupeře u naší šestnáctky. Domácí byli na míči hodně kvalitní a i díky našim taktickým chybám se poměrně rychle prosadili. Kvalitní hrou na malém prostoru a díky individuální kvalitě jeden na jednoho si domácí vytvářeli šance, tři z nich během prvního poločasu dokázali využít a další zhruba tři jsme se štěstím přestáli. Po přestávce tlak pokračoval. Zprvu nás několikrát výrazně podržel Kuba Skála v brance, ale nakonec stejně znovu třikrát inkasoval. My  jsme hráli po většinu zápasu bez míče, pouze jsme běhali a posouvali se. A když jsme se k míči dostali, během krátké chvíle jsme o něj přišli. Na druhou stranu si kluci zahráli proti „diviznímu“ týmu a viděli jeho kvalitu z první ruky. I takovéto zápasy naše mladé hráče můžou v budoucnu posunout. Hluboké gratuluji k vítězství i k průběhu celé sezóny, po zásluze jsou jednou nohou v divizi. Já jen doufám, že se náš kádr dá do zbývajících zápasů nějak do kupy a pokusíme se urvat nějaký ten bod.“

SK Mirovice – FK Olympie Týn n/Vlt. 3:2 (1:0)

Góly: 41. J. Převrátil, 48. M. Štochl, 89. vlastní (Meidl) – 69. Štos, 77. Gutwirth. Rozhodčí: Petričák – Kaštánek, Jeřábek. ŽK: 3:3 (R. Převrátil, Císař, J. Převrátil – Gondek, Dobal, Gutwirth). Diváků: 100.

Mirovice: Čejdík – M. Viták (86. Vondrák), Mařík, Kocourek, J. Viták – Husar, R. Převrátil, Císař – Dolejš, M. Štochl, J. Převrátil (75. Král). Trenér Čadek

Týn: Kubík – Mravec, Brom, Gutwirth, Meidl – Maxa, Gondek (67. Stoklasa), Dobal, Vaníček (82. Procházka), J. Hudeček – Štos. Trenér Hřib.

Nejlepší hráči: M. Viták, J. Viták – Hudeček, Gutwirth.

Michal Čadek (trenér Mirovic): „Zápas na těžkém terénu jsme mohli v klidu zvládnout. To bychom ale nebyli my, abychom si to neudělali složitější.  Za stavu 2:0 jsme přestali hrát a mohlo se nám to vymstít. Z poslední naší akce jsme odcentrovali do vápna a hosté si dali vlastní gól. Tohoto vítězství si ceníme, protože po dvou těsných prohrách se k nám tentokrát štěstí přiklonilo.“

Roman Hřib (trenér Týna): „V podmínkách, které nejsou na jakýkoliv krajský fotbal vhodné, jsme viděli tomu odpovídající zápas. V první půli jsme měli dvě možnosti. Po akcích z pravé strany a přihrávkách přes celou bránu nám chybělo málo. Stejně tak se nám nepovedlo vyřešit dvě možná zakončení z malého vápna. Domácí měli krásnou střelu z dálky, která skončila na břevně. Do kabin jsme dostali gól na 1:0 a hned v začátku druhé půle na 2:0. Změnili jsme rozestavení a podařilo se nám srovnat na 2:2. Dokonce jsme pak měli dvě další šance, ale nedali jsme je. Naopak jsme si v poslední minutě dali po špatné komunikaci vlastní branku. Víme, že jsme měli na výhru, bohužel se to nepovedlo. Porazili jsme se sami, i takový je fotbal.“

SK Rudolfov – FC ZVVZ Milevsko 0:9 (0:5)

Góly: 4., 10., 63. a 87. J. Hadáček, 32., 46. a 76. Petřík, 13. Souček, 19. Kortan. Rozhodčí: Frček – Dunovský, Brych. ŽK: 1:1 (Prokeš – Volf). Diváků: 40.sko:

Rudolfov: Keřka – Boček (46. Hajný ml.), Novotný, Tyrpák - Prokeš, Pouzar, Toman (46. Štolba), Fischer, Peiger - Tlamsa, Sládek. Hrající trenér Pouzar.

Milevsko: Michal Hejl – Pich, Marvan, Volf, Přibyl (51. F. Hadáček) – Bártík (46. Martin Hejl), Hušek (64. Samec) – Kortan (50. Baštýř), Petřík, Souček (65. Law) – J. Hadáček. Trenér Smrčina.

Nejlepší hráči: nikdo - J. Hadáček, Petřík, Hušek, Souček, Pich, Marvan, Volf.

Radim Pouzar (hráč Rudolfova): „Tento zápas byl jednou velkou nepovedenou. Už úvod naznačil, že směrem do defenzivy máme obrovské problémy.  A pokud k tomu přidáme kvalitu Milevska, není se čemu divit. Na rovinu říkám, že pokud nebudeme k sobě nároční, zodpovědní a disciplinovaní, nemáme v krajském přeboru co dělat. Milevsku blahopřeji k vysokému vítězství, na které nepotřebovalo ani tréninkové tempo.“

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): „V první čtvrthodině se nám podařilo dát rychlé tři góly a tím jsme určili ráz zápasu. Pro domácí už to pak bylo složité. Musím kluky pochválit za to, že jsme většinu utkání drželi míč, kombinovali a do zápasu jsme přenesli to, čemu se věnujeme na tréninku. V zápase jsme byli trpěliví při zakládání akcí, kluci hráli s míčem rychle a na vzdálenosti, o kterých se spolu bavíme, že chceme hrát. Tím se nám dařilo soupeře přehrávat i v jednotlivých prostorech a dostávali jsme se do poslední třetiny hřiště. Nemyslím, že bychom si vytvořili v tomhle zápase víc šanci než jindy. V tomhle zápase jsme ale byli oproti jiným zápasům i produktivní.“

FC AL-KO Semice – FK Olešník 1:4 (1:1)

Góly: 28. P. Keclík – 61. a 90. Miklík, 24. Martinec, 67. Lafata. Rozhodčí: Novotný – Kollmann, Bartůněk. ŽK: 0:1 (Knietel). Diváků: 42.

Semice: Dvořáček - Listopad, Holub, Hrdlička - Buchtele, Blažek, Micka (88. Šourek), Kačírek – P. Keclík, Hrala, Veleman. Trenér Nousek.

Olešník: Cihla – Vrážek (74. Turek), Nohava, Kalášek, Pavlík – Beko (59. Lafata), Vojta, Heller, Tlapa (78. Knietel), Miklík – Martinec (88. Píša). Trenér Chlumecký

Nejlepší hráči: P. Keclík - Miklík, Martinec.

Marcel Nousek (trenér Semic): „Do zápasu jsme šli bez mnoha hráčů a prakticky s jedním na střídání. Olešník měl více ze hry, ale určitě utkání nebylo tak jednoznačné. Ve dvacáté minutě jsme neproměnili penaltu a za chvilku jsme prohrávali 0:1. Keclíkovi se ale do poločasu povedlo vyrovnat. I ve druhém poločase jsme za stavu 1:1 měli dvě velké šance, ale bohužel jsme je nedali. Naše naděje držel Dvořáček v brance. Pak na hřiště přišel David Lafata a byl s námi konec. Na dvě branky přihrál a jednu sám dal. I přes velké absence jsme neodehráli špatný zápas, ale je to o gólech a ty jsme nedokázali dát.“

Roman Chlumecký (trenér Olešníka): „Zápas jsme i přes dost citelné absence zvládli, čehož si vážíme. Utkání jsme měli pod kontrolou a po příchodu Lafiho (Davida Lafaty, pozn. red.) na hřiště už jsme dominovali a zápas rozhodli. Domácí hráli sympaticky, a věřím tomu, že se zachrání.“

TJ Osek – TJ Dražice 1:1 (1:0)

Góly: 16. Zhyhora – 76. Sváček. Rozhodčí: Kollmann – Novotný, Bartůněk. ŽK: 3:5 (Zelenka, Hosnedl, Hoch – Fulei 2, Sváček, Veselý, Studenovský). ČK: 0:1 (88. Fulei). Diváků: 50.

Osek: Pokorný - Balogh, D. Říský, Němeček, Zelenka – Brabec (78. Gondek), Hoch, Martin Čapek, Matěj Čapek – Zhyhora (75. Sýkora), Hosnedl. Trenér Dejmal.

Dražice: Počinek - Bareš (46. Sváček), J. Štecher, Hornát, Turek - Veselý, Studenovský, D. Štecher, Mareš (74. Běhoun) – M. Stuchlík (81. J. Stuchlík), Fulei. Hrající trenér Veselý.

Nejlepší hráči: Zhyhora – nikdo.

Jindřich Dejmal (trenér Oseku): „Opět jsme nastoupili bez dvou, pro nás důležitých hráčů, Jakuba Říského a Martina Cardy, kteří byli vážně zraněni v utkání s Třeběticemi. Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Do vedení 1:0 jsme se dostali krásnou střelou Zhyhory. V té době jsme hráli velice dobře a vytvořili jsme si i další příležitosti ke vstřelení branky. Tu největší jsme promarnili, když se před brankářem soupeře na malém vápně ocitnuli naši dva hráči, kteří se tak dlouho rozmýšleli, kdo z nich dá gól do skoro prázdné branky, až z toho nic nebylo. Zhruba v polovině druhého poločasu došlo na nepsané pravidlo nedáš, dostaneš a soupeř šťastným gólem vyrovnal. Byla to snad jediná šance Dražic na vyrovnání. Tentokrát bych chtěl vyzdvihnout našeho hráče Zhyhoru nejenom za vstřelení krásného gólu, ale i za to, že po těžké autohavárii chtěl mužstvu pomoci, a přestože celý týden netrénoval pro bolest v kotníku, do utkání nastoupil. Taky bych chtěl za velmi dobrý výkon a organizaci ve středu hřiště vyzdvihnout hráče soupeře Veselého.“

Miloš Veselý (hrající trenér Dražic): „Jak již to v Oseku bývá zvykem, znovu to bylo utkání dvou úplně odlišných poločasů. První poločas patřil jednoznačně domácím a nám zase patřil poločas druhý. Zkuste uhodnout, čím to asi bylo. Pro nás bylo potěšitelné, že jsme se konečně dokázali v jarní části sezony sejít v plné sestavě, a dovolím si tvrdit, že na našem výkonu to bylo znát. Na druhou stranu je velmi znepokojující skutečností, že jsme opět dostali červenou kartu za zcela nic neřešící faul u soupeřova rohového praporku. Bohužel těch "hloupých nic neřešících" červených karet jsme dostali v této sezoně docela hodně.“

FK Sokol Třebětice – Malše Roudné 0:3 (0:0)

Góly: 70. a 71. Míka, 69. Šrámek. Rozhodčí: Brych – Dunovský, Frček. ŽK: 2:1 (R. Nehyba, Trávníček – Šrámek). Diváků: 150.

Třebětice: Zejda – Novák (76. Tříletý), Trávníček, Černoch, Havlík – Habr – V. Švarc, R. Nehyba, Solař, P. Švarc - F. Nehyba (70. D. Kelbler). Trenér Koutný.

Roudné: Hřebejk – P. Cepák, Zach, Vogl (16. Goretki), Zíka (84. Hliněný) – D. Cepák, Zachař, Míka, Vávra, Šrámek (81. Teplý) – Kadlec. Trenér P. Cepák.

Nejlepší hráči: celý tým – Hřebejk, P. Cepák, Míka.

Petr Kelbler (asistent trenéra Třebětic): „V dalším domácím zápase jsme přivítali favorizované Roudné, které má v posledních zápasech výbornou formu. V prvním poločase se hrál oboustranně kvalitní fotbal a nám se dařilo nepouštět hosty, včetně kanonýra Kadlece, do šancí. Naopak my jsme měli několik příležitostí, včetně dvou vstřelených gólů z ofsajdu, ale bohužel poločas skončil 0:0. Do druhého poločasu jsme šli s cílem pokračovat v kvalitním výkonu. Nejspíš rozhodující moment přišel okolo šedesáté minuty, kdy Vojta Švarc neproměnil dorážku z bezprostřední blízkosti. Poté přišla pro nás hororová pětiminutovka, kdy jsme inkasovali tři góly, a bylo po zápase. Závěrečných dvacet minut už se jenom dohrávalo. Výsledek je pro nás po průběhu zápasu krutý, ale hosté ukázali kvalitu v zakončení, která nám tentokrát bohužel chyběla. Celkově bych chtěl kluky pochválit, protože se určitě nemáme za co stydět.“

Pavel Cepák (trenér Roudného): „Předně bych chtěl pochválit fotbalové prostředí, v jakém se v Třeběticích hrálo. Bylo tady perfektně upravené hřiště a skvělí fanoušci, tak by to mělo na fotbale v této soutěži vypadat. Jinak to bylo bojovné utkání. V prvním poločase měli domácí mírně navrch, sbírali odražené balóny a my jsme se k nim nemohli dostat. Třebětice si vytvořily mírný tlak zejména díky standardním situacím, při kterých nás podržel brankář Hřebejk, my jsme se naopak do žádné vyložené šance nedostali. O přestávce jsme hráče nabádali, aby byli aktivní a balón dávali rychle od nohy. Naši aktivitu jsme postupně zvyšovali a po pětadvaceti minutách se nám podařilo nastřílet během dvou minut tři góly. V této fázi utkání jsme excelovali a soupeře jsme přehrávali především rychlostí. Těmi třemi góly jsme zápas strhli na naší stranu, Třebětice ale musím pochválit, protože do té doby hrály velice dobře.“

TJ Jiskra Třeboň – FK Protivín 1:1 (0:1)

Góly: 47. Hromádka – 27. Zeman. Rozhodčí: Vican – Leiš, Jelínek. ŽK: 1:2 (Tůma – Z. Vorel, Říha). Diváků: 180.

Třeboň: Flaška - Tůma, Širhal (72. Vranovský), Pánek, Zavadil (42. Schneider) - Kubata, Hromádka, Candra (74. Valíček), Andres - Vrána, Radosta. Trenér Bicenc.

Protivín: Váverka - Polanský (89. O. Štěpka), Abatawa Leroy, Zach, J. Pícha (74. Kulík) - Hrachovec (79. Petr), Daniel Bečvář (67. V. Štěpka), Z. Vorel, Zeman, J. Vorel – Martin Říha. Trenér Miroslav Říha.

Nejlepší hráči: nehlášeni - nikdo.

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „V začátku utkání jsme byli více na míči, zatímco soupeř zodpovědně bránil a hrál na brejky. Dařilo se nám útočníky soupeře dobře bránit. Ve 27. minutě si obrana nepohlídala náběh Zemana, který otevřel skóre. Ve 40. minutě byl náš hráč Zavadil doslova sestřelen Říhou. Podle mého názoru měla být karta červená. Zavadil musel být po zákroku střídán a zápas nedohrál. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení na dva útočníky s cílem vstřelit gól. To se povedlo hned ve 47. minutě pěknou střelou z dálky Hromádkovi. Vyrovnali jsme na 1:1. Po vyrovnání se hrálo nahoru, dolů, hodně jsme chybovali v rozehrávce a soupeř se tím dostával hodně do šancí, které však brankář Flaška pochytal. V 74. minutě jsme vrátili rozestavení zpět, abychom zklidnili hru. Měli jsme také několik šancí otočit utkání, ale nedokázali jsme je proměnit. Pohledný zápas skončil 1:1. Těším se, až se naši hráči vymarodí a budeme zase v plné síle. Opět si zahráli dorostenci Candra s Valíčkem a zvládli to výborně.“

Miroslav Říha (trenér Protivína): „První poločas byli fotbalovější domácí, ale paradoxně do kabin jsme šli šťastnější my, když se po chybě domácího brankáře prosadil Tomáš Zeman. Hned na začátku druhého poločasu se také domácím podařilo lacino vyrovnat na 1:1. S přibývajícími minutami jsme začali přebírat iniciativu a ve druhé půli jsme byli zase my lepším týmem. Vytvořili jsme si spoustu příležitostí, ale vstřelit vítěznou branku se nám nepodařilo. Dneska nám chyběl hráč, který by strhl vítězství na naší stranu, ale takový je fotbal.“

FK Junior Strakonice – Spartak Trhové Sviny 5:0 (3:0)

Góly: 13. a 39. Bílý, 32. a 79. Krejčí, 51. Zahrádka. Rozhodčí: Smola - Nedvěd, Pravda. ŽK: 1:2 (Kubeš - Pavel, J. Gažák). Diváků: 96.

Strakonice: Lízal - Kubeš, Fajtl, Legdan, Smola – Prajzler (71. Stöger), Zahrádka, Pomej, Bílý (79. Váchal) – Míčka (67. Máška) – Krejčí. Trenér Šroub.

T. Sviny: Vrábek – D. Brůha, Tomek, Fatura, Pavel – Popovič, Horelica, Hruška, J. Gažák (84. Valut) – Zítek, Tůma. Mužstvo vedl hrající vedoucí J. Gažák.

Nejlepší hráči: Bílý, Krejčí, Zahrádka – nehlášeni.

Přemysl Šroub (trenér Strakonic): „Proti Trhovým Svinům jsme sehráli asi nejlepší domácí zápas v sezoně. Výhra 5:0 hovoří za vše. Ještě plno našich šancí zůstalo nevyužitých. Nastřelili jsme břevno a tyč, a tak mohlo být naše vítězství ještě výraznější. Hosté za celý zápas neměli vyloženou šanci, a tak jsme si připsali i první nulu v sezóně. Za poslední tři zápasy jsme nastříleli třináct gólů, a na všech hráčích je vidět, jak je baví vyhrávat. Konec sezóny si můžeme užívat. Chválím za přístup celý tým. Všechny góly padly po krásných akcích a hlavní pro nás jsou i pozitivní ohlasy po zápase od našich fanoušků.“

Jan Gažák (vedoucí týmu T. Svinů): „Pro zápas ve Strakonicích jsem měl k dispozici dvanáct hráčů. Pomohli kluci z béčka. Do zápasu museli zasáhnout i doléčení marodi bez tréninku a herní praxe. Na našem výkonu to bylo znát a i výsledek tomu odpovídá. Prohráli jsme 5:0.“