4. liga: Hluboká sebrala vedoucímu Milínu první body. Soběslav i Jindřichův Hradec dostaly pět gólů

úterý, 15. října 2024, 11:36

Čechy – Fotbalisté Českého Krumlova zdolali po zlepšeném výkonu ve druhém poločase Přeštice. Soběslav se mohla v případě plného bodového zisku posunout na medailové příčky, ale proti Aritmě byla bez šance. Úplně stejně dopadl Jindřichův Hradec v Komárově. Hluboká připravila o první body vedoucí Milín, remízu však jihočeský nováček považuje spíš za ztrátu.

FK Slavoj Český Krumlov - TJ Přeštice 2:0 (0:0)

Góly: 73. O. Matuška, 78. Bauer. Rozhodčí: Popelka - Klátil, Tvrz. ŽK: 2:4 (Kabele, Lach - Šobr, Ferko, Holík, Přibáň). Diváků: 70.

Český Krumlov: Beránek – Kubát, Kabele, Gelnar, Trmal, J. Matuška - Dordevič (89. Lach), Mikšl (80. Matějček), O. Matuška - Bauer (84. Šindelář), Kordík. Trenér Šváb

Zdeněk Šváb (trenér Českého Krumlova): „Do zápasu jsme vstoupili vlažně, malinko se to zlepšilo od 30. minuty, kdy jsme zjednodušili přechod do útoku. Měli jsme jednu tutovku a jednu pološanci, ale skóre se do přestávky nezměnilo. Po změně stran jsme začali aktivnější a náš výkon byl lepší. V 70. minutě se do veliké šance dostali hosté, kdy se jejich hráč objevil úplně na penaltě, ale přestřelil. To nás nakoplo a po pěkných akcích jsme vstřelili dva góly, po pěkné české uličce šel hráč pokaždé sám na brankáře. Nakonec tedy spokojenost, není důležité hrát na krásu, ale vyhrát.“

SK Aritma Praha - TJ Spartak Soběslav 5:1 (3:1)

Góly: 42. a 70. D. Dostál, 14. Ielitro,33. Spica, 76. Š. Dostál – 45. Vítovec. Rozhodčí: Klír - Kvaček, Rázek. ŽK: 0:7 (Boháč 2, Červenec, Zeman, Dumbrovský, Macák, Škrleta). ČK: 0:1 (75. Boháč po 2 ŽK). Diváků: 120.

Soběslav: Červenec - Zeman, Boháč, Kubart, Pavlík - Hofmann - Vaněk, Plucar (81. Coufal), Pravda (46. Škrleta), Dumbrovský (71. Šebek) - Vítovec (81. Macák). Trenéři Hajič a Florián

Richard Florián (trenér Soběslavi): „Bohužel jsme z naší strany odehráli hodně nepovedený zápas. Těžko hledat příčiny tohoto krachu po dvou předchozích výborně odehraných utkáních. Věděli jsme, jakým způsobem soupeř hraje, a že to pro nás bude náročné utkání, ale i tak jsme věřili v naši vlastní kvalitu a možný úspěch. Bohužel jsme na hřišti zcela propadli a přistoupili na soupeřovu očekávanou hru. Prohrávali jsme spoustu osobních soubojů a ze soupeřovy dobré nátlakové hry přicházelo z naší strany velké množství chyb a zbytečných ztrát v rozehrávce. Dva rychlé góly brzy pohřbily zbytky naší morálky a chuti po úspěchu na cizí půdě. I když jsme ještě za stavu 3:0 dokázali snížit gólem do šatny na 3:1, zásadní změnu do druhého poločasu to nepřineslo a většinu utkání jsme protrápili. Navíc po dvou žlutých kartách se zbytečně nechal vyloučit kapitán Honza Boháč, který nám bude v následujícím utkání velmi chybět. Po náročném zápasovém programu posledního týdne se musíme rychle oklepat a příští víkend v domácím prostředí opět prokázat naši sílu proti dosud neporaženému soupeři z Milína.“

FK Komárov - FK Jindřichův Hradec 1910 5:1 (4:0)

Góly: 8. a 29. Lukavský, 32. a 79. Píša - 86. Hauser. Rozhodčí: Chládek - Tichý, Kubečka. ŽK: 3:2 (Klimeš, Nedavaška, Nový - Licehamr, Hájek). Diváků: 163.

Jindřichův Hradec: Cettl – Š. Zeman, Licehamr, Rejthar, Rezek – Brož (63. Petr), R. Mischnik (63. Mareš), Hájek, Hamr (63. Hauser), Waník (77. Gráf) – Votava. Trenér M. Zeman

Miroslav Zeman (trenér J. Hradce): „V Komárově jsme chtěli uspět, ale první poločas nám vůbec nevyšel. Dělali jsme taktické chyby a po dvaceti minutách jsme prakticky mohli jet domů. Komárov byl zatím nejsilnějším soupeřem, na jakého jsme narazili. Domácí nám za čtyřicet pět minut dali lekci, byť jsme jim to my naším výkonem usnadnili. Není moc co hodnotit, Komárov byl jasně lepší a za dvě hodiny nás poslal domů.“

TJ Ligmet Milín - TJ Hluboká nad Vltavou 0:0

Rozhodčí: Schveinert - Pálek, Kříž. ŽK: 4:2 (Šilhavý 2, Mazuch, Soldát - Kössl, Pavelec). Diváků: 170.

Hluboká nad Vltavou: Pavelec - Krejčí, M. Otepka, Antoš, Kössl - Rubick (50. Píša), Škoda, Pecka, V. Hrachovec - P. Hrachovec (72. Pechek), Říha (88. Gončarov). Trenér R. Opetka

Roman Hřib (asistent trenéra Hluboké): „V podstatě to byl zápas podobný předchozím, kde jsme si vytvořili několik šancí na gól, ale nedokázali jsme je proměnit. V zápase jsme měli větší procento držení balónu, zatímco Milín měl málo pohybu, pouze se posouvali a chodili do brejků, které se nám dařilo v defenzivě likvidovat, a pomohl nám i brankář Pavelec. Před zápasem bychom bod brali, ale po zápase to vnímáme jako ztrátu. Pozitivní je, že po třech zápasech máme nulu.“