3. ČFL: Derby pro béčko Táborska, Písek s nováčkem jen remizoval

pondělí, 14. října 2024, 06:48

Jižní Čechy – Desáté kolo třetí ligy přineslo v sobotu jihočeské derby mezi rezervami Dynama a Táborska. Celek z krajského města byl v prvním poločase nebezpečnější a i když se po změně stran dostal do vedení, přišly dvě chyby v obraně, které soupeř potrestal, a všechny body se stěhovaly do Tábora. Písek v páteční předehrávce remizoval na svém hřišti s plzeňským Petřínem, když doplatil na tradiční problém s proměňováním šancí.

SK Dynamo České Budějovice B - FC Táborsko B 1:2 (0:0)

Góly: Tranziska – 65. Soliu, 78. Hais. Rozhodčí: Hoch – Coufal, Talpáš. ŽK: 1:3 (Loužecký – Soliu, Žukov, Barac). Diváků: 150.

Dynamo B: Valenta – Kotula, Brabec, Mašek – Faltus (77. Smejkal), Loužecký (87. Bastl), Osmančík (46. Šimoník) – Polanský (87. Štindl), Krch, Hák – Tranziska (63. Prášek). Trenér Sladký

Táborsko B: Kerl – Barac, Brabec, Foltýn, Žukov (77. Kubovský) - Schramhauser, Kopáček (90. Špaček) – Soliu (77. Hrabák), Nešický, Šplíchal (86. Praveček) – Hais. Trenér Zeman

Martin Sladký (trenér Dynama B): „Řekl bych, že z celkového pohledu na tento zápas je pro nás tato prohra nezasloužená. Táborsko přijelo asi s osmi hráči z A-týmu. Byli jsme to však my, kdo téměř celý první poločas diktoval tempo hry. Soupeř sice měl nějaké menší závarové situace a standardní situace, ale to bylo vše. My jsme si vypracovali tři velmi slibné příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Myslím, že jsme z prvního poločasu měli vytěžit více. Po změně stran se nám podařilo jít do vedení, ale naše hra už nebyla tak kvalitní. Po celý zápas jsme bojovali s nepřesnostmi ve finální fázi. Hra se odehrávala spíše uprostřed hřiště a nebyl to tak zajímavý fotbal, jak bych očekával. Změna u soupeře nastala hlavně tím, že začal více napadat a chtěl nás donutit k chybám. Stačily dvě situace, které jsme v obranné fázi nevyřešili důsledně, a výsledek otočil. Na to už jsme nedokázali zareagovat. Nedůslednost nás provází v každém zápase, a každý z nás si musí sáhnout do svědomí. Je škoda ztrácet body tímto způsobem. Hrajeme slušně, ale tyhle momenty nás srážejí. Musíme v tom být zkrátka lepší... to je další krok k našemu posunu a rozvoji.“

Lukáš Zeman (trenér Táborska B): „Na třetí ligu se hrál velice kvalitní zápas ve velké rychlosti. Dynamo bylo po celý zápas možná o trochu lepší, oba týmy však hrály velmi dobře dozadu a do vyložených šancí se v prvním poločase vzájemně nepouštěly. Poločas skončil 0:0. Dynamo se na začátku druhého poločasu ujalo vedení, my jsme ale dál hráli naši hru a zápas se nám podařilo otočit. Dynamo má výborné mužstvo, hrálo velmi dobře a pro nás jsou tři body super.“

FC Písek – SK Petřín Plzeň 1:1 (1:1)

Góly: 44. Arzberger – 45. (+1) Krůta. Rozhodčí: Švorc – Severýn, Hrivík. ŽK: 5:5 (Malecha, Mařík, Rajtmajer, Arzberger, Kašpar – Krůta, Zajíček, Demeter, Treml, Flachs). Diváků: 298.

Písek: Lerch – Rajtmajer, Běloušek, Bartizal, Kašpar – Maroušek (67. Baďura), Pařízek, Malecha, Mařík (75. Štěch) – Voráček (75. Souhrada), Arzberger. Trenér Nousek

Milan Nousek (trenér Písku): „Ztratili jsme dva body, což je velká škoda. I s ohledem na průběh utkání, kdy jsme byli lepším týmem. Neuměli jsme si dojít pro góly, ztroskotali jsme na tom, že jsme nedokázali proměnit vytvořené šance. Vedli jsme 1:0, všechno bylo super, dokázali jsme ještě zakončit jednu akci. Bohužel jsme nestihli zareagovat na rychlou rozehrávku od gólmana a ještě do půle jsme inkasovali. Hned po změně stran jsme neproměnili další příležitosti a potom už to byla klasická křeč.“