Sestřihy, sestavy, fakta, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z devátého kola KP

středa, 9. října 2024, 19:08

Jihočeský kraj – Deváté kolo krajského přeboru přineslo změnu na čele tabulky. Na vedoucí pozici se vyšvihlo Milevsko, které doma porazilo Strakonice. Horní polovina je ale velmi vyrovnaná – první a osmý tým dělí pouhých pět bodů. Největší překvapení se pak odehrálo ve Strunkovicích, kterým první porážku v sezoně nachystaly Semice.

SK Mirovice – FK Olympie Týn nad Vltavou 3:5 (2:3)

Góly: 22. F. Čadek, 27. M. Štochl, 81. Král – 3. Stoklasa, 12. Vaníček, 30. Maxa, 70. Dobal, 90. Gondek. Rozhodčí: Němec – Petričák, Černý. ŽK: 4:3 (Císař, Peterka, M. Štochl, Brabec – Podhradský 2, Maxa). ČK: 0:1 (90. Podhradský). Diváků: 100.

Mirovice: Macoun – Dolejš, R. Převrátil, Císař (86. J. Převrátil), Vondrák, Husar, Pechar (75. Jelínek), Peterka (46. Král), M. Štochl, Viták (75. Kvěch), F. Čadek. Trenér M. Čadek

Týn nad Vltavou: Kubík - F. Hudeček (50. Lukeš), Brom, Mravec, Stoklasa - Podhradský, J. Hudeček, Vaníček (88. Gondek), Maxa - Dobal, Štos (90. Maruška). Trenér Meidl

Nejlepší hráči: Dolejš - Dobal, Maxa, Stoklasa.

Michal Čadek (trenér Mirovic): „Utkání na těžkém, ale pro zápas skvěle připraveném terénu jsme promarnili, ať už špatným vstupem do utkání, nebo předvedenou hrou. Naše práce v obraně byla tristní a soupeř potrestal prakticky každou chybu, kterou jsme udělali. Šance na otočení výsledku v náš prospěch jsme určitě měli, a nebylo jich málo. Bohužel se tak nestalo, a všechny body jsme přenechali soupeři jako na podnose. Tohle utkání jsme měli zvládnout. Daleko větší problém je však zranění Filipa Čadka. Body rozdýcháme, ale s tímhle se já osobně budu vyrovnávat hůř. Přejeme mu všichni rychlý průběh léčby.“

Jan Meidl (trenér Týna): „Do zápasu jsme šli s tím, že budeme chtít hrát hodně ofenzivně a napadat soupeře na jeho polovině. To se nám dařilo a brzy jsme šli do dvoubrankového vedení po krásných akcích. Soupeř nám dělal problémy díky jejich výborně hrajícímu Dolejšovi, a po jeho akcích jsme o vedení přišli, ale naštěstí jsme opět po hezké kombinaci šli do vedení. Po změně stran jsme šli opět do dvoubrankového vedení po krásné střele Dobala. Ke konci zápasu soupeř opět snížil, ale my jsme opět dokázali reagovat a zápas rozhodnout na konečných 5:3 pro nás. Zápas měl velké tempo a obsahoval mnoho krásných akcí i šancí na obou stranách. Vypracovali jsme si tutovky, které jsme nedokázali proměnit, ale měli jsme také velké štěstí, když soupeř nedokázal proměnit své velké příležitosti nebo je vychytal dobře chytající Kubík. Podali jsme výborný a bojovný výkon.“

SK Rudolfov – FK Protivín 1:2 (1:0)

Góly: 33. Toman (pen.) – 51. J. Vorel, 86. Z. Vorel. Rozhodčí: Boček – Šťastný, Pečenka. ŽK: 2:3 (Kocina, Pouzar – Zach, J. Vorel, Petr). Diváků: 100.

Rudolfov: Keřka - Klepsatel, Tyrpák, Kocina, Prokeš - Sládek, Šindelář, Toman, Pouzar - Baščevan (68. Nedoma), Zach (73. Peiger). Trenér Šindelář

Protivín: V. Pícha - Zach, Rauscher, Z. Vorel, Rotbauer (66.Sháněl) - Kozák (80. Stropnický), T. Bečvář, Říský, Zeman - J. Vorel, Adam Petr (90. Hodinka). Trenér Burda

Nejlepší hráči: Toman – Rauscher.

Jan Šindelář, trenér Rudolfova: „Na těžkém terénu jsme první poločas hráli dobře a zaslouženě vedli 1:0. Pak jsme bohužel nedali vyložené šance. To, co se dělo po změně stra, jsem myslel, že již z fotbalu vymizelo! Tohle prostě bere chuť do fotbalu! Jsem rád, že na utkání byl delegát, který jistě vše viděl a zápas je navíc natáčen na kameru! Ať si každý udělá obrázek sám! Víc to komentovat nebudu!“

Pavel Burda (trenér Protivína): „Po domácí prohře jsme šli do zápasu s tím, že si ze hřiště soupeře odvezeme tři body. Víme, jakým stylem soupeř hraje, a připravili jsme se na něj. V první půlce jsme měli několik šancí na vstřelení gólu, ale bohužel jsme se gólově neprosadili. Soupeř nás potrestal po naší chybě a následné penaltě. Dále jsme hráli kombinační fotbal a vytvářeli si gólové šance. Do druhé půle jsme šli s tím, že zápas otočíme, a to se nám také podařilo. I když musím přiznat, že na těžkém terénu to nebylo nic jednoduchého. Celý tým zápas odmakal a vezeme si ze hřiště soupeře cenné tři body.“

FK Olešník – FK Třebětice 2:2 (2:1)

Góly: 18. Solař (vlastní), 45. Lafata – 33. Habr, 82. F. Nehyba. Rozhodčí: Smola – Kaštánek, Petričák. ŽK: 2:3 (Vojta, Beko – Habr, R. Nehyba, F. Nehyba). Diváků: 150.

Olešník: Tomášek - Pavlík, Turek, Kalášek, Tlapa - Toth (73. Gutwirth), Beko (63. Vrážek), Vojta, Martinec - Řepa, Lafata. Trenér Chlumecký

Třebětice: Zejda - Havlík, Trávníček, Solař, V. Švarc (41. Gall) - P. Švarc (55. Tříletý), Sussenbek (90. Štěpán), Habr, R. Nehyba - Šimka, F. Nehyba (90+2. Kelbler). Trenér Lukáč

Nejlepší hráči: Vojta - Habr, F. Nehyba, Trávníček.

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „S respektem k soupeři jsme měli vyhrát 5:0. Ale naší nekvalitou a špatným řešením situací kolem soupeřovy šestnáctky jsme si zápas zremizovali sami. Hosté dvakrát vystřelili a odváží si od nás bod. Nedokázali jsme úplně navázat na výkon ze Strakonic, jak bych si představoval. Příště nás čeká Milevsko, a to bude jiný fofr, takže se na to musíme pořádně připravit.“

Roman Lukáč (trenér Třebětic): „Domácí byli fotbalovějším týmem, měli jsme problémy především po stranách, kde nás svou rychlostí trápili. My jsme podali bojovný výkon, a i když jsme se nevyvarovali našich tradičních chyb, na hřišti favorita jsme urvali bod.“

TJ Dražice – TJ Spartak Trhové Sviny 6:2 (4:0)

Góly: 4. a 30. Smrž, 15. Zatloukal (vlastní), 39. Januš, 82. L. Stuchlík, 90. Šmíd – 73. a 76. Pavel. Rozhodčí: Dunovský – Frček, Pravda. ŽK: 3:2 (Šmíd, Běhoun, Sváček – Horelica, Šafránek). Diváků: 102.

Dražice: Počinek - Veselý, Bareš, Hornát, Matoušek (50. Sváček), Kofroň (53. Stuchlík), Mareš, Šmíd, Januš, L. Stuchlík (86. Novotný), Smrž (78. Běhoun). Trenér Karmazín

Trhové Sviny: K. Brůha – Zatloukal (80. Tůma), V. Pavel, Horelica, Madar (85. Majer), F. Pavel, Šafránek, Chromčák (65. Mrkvička), D. Brůha, Bahenský, Kolář. Trenér Písko

Nejlepší hráči: nehlášeno.

Vladimír Karmazín (trenér Dražic): „Jsem spokojený s prvním poločasem. O přestávce jsme si ale v kabině něco řekli a hráči to podcenili. Soupeř snížil na 4:2 a až po prostřídání ke konci zápasu jsme přidali dva góly a vytáhli skóre na 6:2. Trhové Sviny vůbec nejsou špatným týmem. Leží však na nich psychická deka, ale podle mě je jen otázka času, kdy to z nich spadne. Když to tedy shrnu, s prvním poločasem panuje spokojenost, ve druhé části mě ale hráči svým přístupem zklamali. Byly to dva rozdílné poločasy, a to je špatně.“

Martin Písko (trenér Trhových Svinů): „První poločas jsme nezačali dobře, nechali jsme se zbytečně zatlačit na naši polovinu a domácí toho plně využili. Navíc jsme si dali vlastní gól, což vedlo ke skóre 4:0 po poločase. Druhá půle už byla z naší strany o něčem jiném, podařilo se nám snížit na 4:2, ale další šance jsme promarnili. Bohužel hrát pouze 30 minut z celého zápasu je málo, a proto jsme zaslouženě prohráli.“

TJ Jiskra Třeboň - TJ Malše Roudné 1:1 (0:1)

Góly: 51. Průcha – 22. Míka. Rozhodčí: Dunovský – Frček, Brych. ŽK: 0:2 (Zíka, Wohlgemuth). Diváků: 250.

Třeboň: Kopecký - Tůma, Zavadil, Andres, Vrána - Kubata, Matoušek (86. Širhal), Candra, Radosta - Pitelka (46. Zítek), Průcha (81. Hindy). Trenér Bicenc

Roudné: Hřebejk – Zíka, Frnoch, Zachař (85. Nadberežný), Vogl (35. Benda) – Navrátil, Míka, Vařil (79. Wohlgemuth), Šrámek – Vávra, Kadlec. Trenér Cepák

Nejlepší hráči: celý tým – Zíka.

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „Těsně před utkáním jsme řešili sestavu z důvodu zdravotních problémů některých hráčů. Hromádka odstoupil již při rozcvičce a nahradil ho Pitelka. Šli jsme do tohoto utkání s pokorou a s cílem bojovat o dobrý výsledek. Vypracovali jsme si několik příležitostí, ale nedotáhli je do konce. Ve 20. minutě jsme na vlastní polovině ve středu hřiště ztratili míč a darovali jsme soupeři gól. V poločase jsme tak prohrávali 0:1. Vystřídali jsme Pitelku, který měl pohmožděná žebra od nárazu na zábradlí. Místo něj naskočil Zítek. Začátek druhého poločasu nám vyšel. Po pěkné kombinaci našel Andres centrem do vápna Candru, ten trefil břevno, odražený míč spadl do malého vápna a Průcha vstřelil vyrovnávací branku. Soupeř měl šance, ale nás opět podržel brankář Kopecký. Chválím celý tým.“

Pavel Cepák (trenér Roudného): „Výsledek 1:1 neodpovídá průběhu zápasu, myslím, že jsme měli v Třeboni vyhrát. Hlavně ve druhé půli jsme si vytvořili dostatek šancí, ale nedali jsme je. V bojovném a vyrovnaném utkání se hrálo ze zabezpečených obran a domácí vytěžili z minima maximum. My jsme měli určitě víc šancí, ale výborný brankář Kopecký Třeboň výrazně podržel.“

TJ Osek – TJ Sokol Sezimovo Ústí 4:0 (0:0)

Góly: 46., 71., 72. Šourek, 76. Hoch. Rozhodčí: Krčín – Jarolím, Bartůněk. ŽK: 2:5 (Brož, Šourek – Kupka, Trantýr, Škrábek, Staněk, Škarda). Diváků: 110.

Osek: Vachulka – Balogh, Brož, Carda, Matěj Čapek – Martin Čapek, Jizba – Brabec (76. Ježek), Hoch, Hosnedl (90. Vyorálek) – Šourek (86. Pešek). Trenér Hegenbart

Sokol Sezimovo Ústí: Kuník – Kupka, Trantýr, Fišer, Škrábek (61. Pajer) – Ott, Staněk (52. Pekař), Říha, Kabeš – Neužil, Škarda. Trenér Jelen

Nejlepší hráči: Vachulka, Carda, Jizba, Šourek – nikdo.

Václav Hegenbart, trenér Oseku: „Měl jsem ze zápasu se Sokolem určitě obavy, protože to není vůbec špatný tým a my jsme měli, po zápase s Týnem, jistě problémy se sestavou. Hlavně nám chyběl Honza Satrapa v bráně, který se minulý týden zranil. Jsem rád, že se mezi námi našel Adam Vachulka, který se nebál do brány stoupnout, a musím říct, že předvedl suverénní výkon. Hlavně za stavu 0:0, kdy na něj šel soupeř sám, a on skvělým zákrokem nepustil gól. My jsme zápas zlomili na svou stranu po změně stran, kdy jsme hned po přestávce dali gól a pak přidali další tři z brejků, které jsme jednoduše vyřešili. Musím kluky za přístup a bojovnost pochválit! Těchto bodů si moc ceníme.“

Miroslav Jelen (trenér Sezimova Ústí): „V první půli se hrál na těžkém terénu spíše opatrný fotbal s jednou šancí na obou stranách. Domácí na začátku zápasu nastřelili břevno, a za nás šel ve 35. minutě Škarda sám na brankáře, ale bohužel neproměnil. Do druhého poločasu jsme nastoupili nekoncentrovaně a hned ve 46. minutě inkasovali. Poté jsme převzali iniciativu, snažili se držet míč, ale bohužel bez vyložených šancí. V 70. minutě následovala naše strašidelná pětiminutovka, kdy jsme třikrát inkasovali, a bylo po zápase.“

TJ Blaník Strunkovice – FC Semice 0:2 (0:0)

Góly: 72. Šourek, 79. Blažek. Rozhodčí: Mrosko – Novotný, Barva. ŽK: 1:2 (Funda - J. Keclík 2). ČK: 0:1 (88. J. Keclík). Diváků: 200.

Strunkovice: Vojtíšek – Funda, Hovorka, Fajtl, Iliev – Koloušek, P. Beneš (70. J. Žurek), Kadlec, Pícha (61. Nosek) – R. Žurek, Požárek. Trenér V. Beneš

Semice: Pokorný - Pohnán, Zborník, Listopad - Řezáč (21. P. Valach), J. Keclík - Šourek (88. Hrala), Kapinus (90. M. Valach), P. Keclík, Václavík (46. Říha) - Blažek. Trenér Breibisch

Nejlepší hráči: nikdo – Pokorný.

Václav Beneš (trenér Strunkovic): „První poločas z naší strany nebyl špatný. Snažili jsme se útočit, vytvořili jsme si tři až čtyři tutové šance, ty jsme však nedali. To byl hlavní důvod, proč jsme v zápase neuspěli. Ve druhém poločase jsme chtěli být směrem dopředu údernější, opak byl ale pravdou. Hosté nás do šancí nepouštěli, sami čekali na svou příležitost, a ta přišla. Po dvou individuálních chybách v naší šestnátce jsme dostali dva góly a prohráli 2:0. Kdybychom proměnili některou z našich příležitostí v prvním poločase, výsledek mohl být jiný. Asi jsme byli málo trpěliví. Soupeř však byl ve druhém poločase lepší, a právě za druhou polovinu zápasu jsme si body nezasloužili.“

Filip Breibisch (trenér Semic): „První poločas jsme nezačali ideálně, nechali jsme Strunkovice hrát, byli jsme daleko, špatně dostupovali a přizpůsobili jsme se jejich hře. Nezachytávali jsme nakopávané balony, kterými si domácí vytvořili několik šancí, ale naštěstí byli nepřesní v zakončení a také nás podržel Kuba Pokorný. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, poučili se z první půle a převzali iniciativu. Soupeře jsme nepustili do žádného velkého ohrožení branky, velmi kvalitně bránili a naopak se nám podařilo soupeře zatlačit, vytvořit si několik příležitostí a dát, i když trochu se štěstím, dvě branky. Pro nás to jsou velmi cenné a důležité body, a děkuji klukům za zodpovědný a týmový výkon.“

FC ZVVZ Milevsko – FK Junior Strakonice 3:0 (1:0)

Góly: 38. Hušek, 76. Smola (vlastní), 83. Souček. Rozhodčí: Kollmann – Kříž, Šťastný. ŽK: 2:2 (J. Hadáček, Petřík - Lízal, Janoch). Diváků: 200.

Milevsko: Lalák – Pich, Volf, Kotrba, Přibyl – Kortan (62. Souček), Hušek (86. Buriánek), Bártík, Bílý (83. Petřík) – J. Hadáček (88. Kahoun) – Šťástka (62. F. Hadáček). Trenér Smrčina

Strakonice: Lízal – Zahrádka, Janoch, Kotrba (46. Zvonek), Smola – Kubeš, Míčka (79. Pomej), L. Bálek, Kloud (70. Stöger) – Uher – Krejčí. Trenér Šroub

Nejlepší hráči: Volf, Hušek, Kotrba, Bártík – nikdo.

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): „Až na prvních patnáct minut ve druhém poločase jsme odehráli velmi dobrý zápas. Věděli jsme, že Strakonice hrají z hodně hlubokého bloku a čekají na individuální akce, brejky nebo standardky, kdy mají velkou individuální kvalitu před vápnem soupeře. Jen jsme řešili, jestli nastoupí vzadu v trojce, nebo čtyřce. První poločas jsme dobře kombinovali a soupeř hrál na vlastní polovině z bloku. Ještě v prvním poločase nás do vedení poslal krásnou střelou Hušek. Čekali jsme, že na nás po změně stran hosté nastoupí jinak než v první půli a čtvrt hodiny jsme se s tím nemohli moc srovnat. Strakonice z toho vytěžily několik situací.  Jinak měla naše hra, znova podpořená dobrým běžeckým výkonem, velmi dobré parametry a vyhráli jsme zaslouženě. Škoda ještě neproměněné penalty. Na druhou stranu jsme rádi i za nulu vzadu.“

Přemysl Šroub (trenér Strakonic): „Prohráli jsme v Milevsku 3:0, takže spokojeni nejsme. Prohráli jsme si zápas hlavně naším malým důrazem v osobních soubojích. Neměli jsme odražené balony a chyběl nám důraz ve vápně. První půle byla prakticky bez šancí. Pár náznaků na obou stranách a zblokované střely. Domácí šli do vedení po krásné střele z dálky. O poločase jsme si to důrazně vyříkali a přišlo zlepšení. Patnáct minut jsme byli jasně lepším týmem a měli jsme šance na vyrovnání. Bohužel, jen svým nedůrazem jsme míč do branky nedostali. Pak přišel vlastní gól a třetí už byl do otevřené obrany. 3:0 je pro nás až moc kruté. O tolik jsme v poli horší nebyli, ale domácí nás předčili v důrazu a hladovosti po vítězství. Musíme si uvědomit, že je třeba přidat v osobních soubojích. Výsledek se bez bojovnosti a nasazení sám nedostaví.“