3. ČFL: Rezerva Dynama brala cenný bod, Táborsko B a Písek bodově i střelecky naprázdno

pondělí, 7. října 2024, 14:23

Čechy – Třetí nejvyšší soutěž má za sebou deváté kolo, které moc radosti na jih Čech nepřineslo. Bodovat dokázalo akorát béčko Dynama, které po divoké přestřelce remizovalo v Domažlicích. Týmy Táborska B a Písku se tentokrát musely smířit s porážkami, k tomu ani neskórovaly.

SK Petřín Plzeň – FC Táborsko akademie 1:0 (1:0)

Gól: 40. Provod. Rozhodčí: Wulkan – Severýn, Hrivík. ŽK: 3:3 (Treml, Urbánek, Lisý – Schramhauser, Schindler, Novák). Diváků: 150.

Táborsko B: Matoušek – Žukov, Brabec, Schindler, Fišer (80. Soukup) – Praveček (65. Rataj), Schramhauser, Javorek (46. Špaček), Novák (87. Liška) – Novotný (46. Hrabák), Kubovský. Trenér Zeman

Lukáš Zeman (trenér Táborska B): „V první půli jsme hráli špatně, chyběly nám pohyb, nasazení i bojovnost. Do druhého poločasu jsme nastoupili se změnami v sestavě, hra se trochu zlepšila, ale stále to nebylo ono. Nedokázali jsme využít větších rozměrů tamního hřiště. Nějaké náznaky šancí na vyrovnání tam byly, žádnou stoprocentní jsme si však nevypracovali. Zápas se nám prostě nepovedl.“

TJ Jiskra Domažlice – SK Dynamo České Budějovice B 4:4 (2:0)

Góly: 8. Zajíček, 27. Došlý, 53. Mužík, 89. Kapolka – 49. Prášek, 51. Skalák, 78. Polanský, 87. Štindl. Rozhodčí: Severýn – Švorc, Andras. ŽK: 2:5 (Vais, Pavlík – Němeček 2, Mašek, Loužecký, Böhm). ČK: 1:1 (18. Svoboda – 90+2. Němeček). Diváků: 325.

Dynamo B: Valenta – Böhm, Němeček, Loužecký (70. Štindl), Krch (82. Bastl), Skalák, Hora (70. Polanský), Hák, Novák, Faltus (89. Šimoník), Mašek (46. Prášek). Trenér Sladký

Martin Sladký (trenér Dynama B):Trochu divoký zápas. Pro diváky skvělá podívaná se vším všudy. Měli jsme celkem dobrý vstup do utkání, kdy jsme se dostali asi do dvou nebo tří zajímavých akcí, ale bohužel se nepovedlo hned vstřelit gól. Domažlice pak měly velkou šanci, kde nás podržel brankář Valenta. Pak však přišel roh, který jsme neubránili a dostali gól. Potom přišla červená karta pro soupeře a druhý gól znovu z rohu po naší chybě. Herně jsme vypadali slušně, byli aktivní a nebezpeční, i proto jsem věřil, že dokážeme ve druhém poločase zvrátit výsledek na naši stranu. Kluci to vzali za správný konec, a do druhého poločasu vlítli a dostali jsme Domažlice hned pod tlak a během sedmi minut srovnali výsledek na 2:2. Jenže soupeř hned odpověděl brankou na 3:2 z ojedinělé akce, kdy Mužík trefil odražený míč do šibenice. V klidu jsme však pokračovali v naší aktivní hře a pramenily z toho 2 branky. Bohužel soupeř v poslední minutě srovnal po centru na 4:4, kdy jsme nebyli úplně důslední v obranné fázi, což mě hodně mrzí. Musím pochválit střídající hráče, v podstatě všichni se podíleli na všech našich brankách a pomohli k té otočce a zvyšování herního tempa. Takhle by to mělo vypadat.“

Bohemians Praha 1905 B – FC Písek 2:0 (1:0)

Góly: 40. Meskhi, 90+2. Janovský (pen.). Rozhodčí: Coufal – Talpaš, Melničuk. ŽK: 1:1 (Farkaš – Lerch). Diváků: 110.

Písek: Lerch – Rajtmajer (87. Vokurka), Běloušek, Bartizal, Kašpar – Maroušek (46. Baďura), Pařízek, Malecha, Mařík (65. Štěch) – Voráček, Arzberger (78. Pech). Trenér Nousek

Milan Nousek (trenér Písku): „Vstup do utkání jsme měli velice dobrý a během prvního poločasu se to střídalo – chvilku jsme měli navrch my a chvilku zase Pražané. V momentě, kdy jsme byli tlaku a zavřeli jsme soupeře na jeho tlaku, přišla ztráta, a i když jsme byli v dobrém počtu za míčem, bohužel se to po přihrávce odrazilo zpátky k domácímu hráči, který prostřelil obránce a trefil to přesně k tyči. Smolný gól nás nepoložil a řekl bych, že jsme ve druhém poločase byli určitě lepším týmem, akorát jsme to nedokázali vyjádřit gólově. Domácí velmi dobře bránili a bohužel jsme se tam nedostali.“