Sestřihy, sestavy, fakta, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z osmého kola KP

středa, 2. října 2024, 10:10

Jižní Čechy – V osmém kole nejvyšší krajské soutěže si přišli fanoušci na své – ve většině případů byli svědky gólových hodů. Nejvíce jich padlo v Protivíně, odkud si Milevsko odvezlo vítězství 6:3. Osm jich padlo v Třeběticích, kde sice strunkovický nováček prohrával 2:3, ale nakonec skóre otočil na 5:3. Roudné díky zlepšení ve druhé půli porazilo Rudolfov 4:1 a stejným poměrem uspěla Třeboň na hřišti Sokola Sezimovo Ústí. Semice si doma porazily s Dražicemi 3.1 a Mirovice vyhrály na hřišti posledních Trhových Svinů 3.2. Na strakonické Křemelce, která sledovala souboj tamního Junioru s Olešníkem, se po výsledku 2:2 body dělily a remízou, tentokrát v poměru 1:1, skončila i bitva Týnu nad Vltavou s Osekem, přestože hosté dohrávali o devíti.

TJ Sokol Sezimovo Ústí – TJ Jiskra Třeboň 1:4 (1:3)

Góly: 35. Trantýr - 23. Průcha, 28. Hromádka, 41. Tůma (pen.), 86. Zítek. Rozhodčí: Kaštánek – Dunovský, Kollárik. ŽK: 2:0 (Škarda, Pajer). Diváků: 100.

Sokol Sezimovo Ústí: Kuník (70. Kutner) - Kupka, Škarda, Fišer, Staněk - Ott (63. Pajer), Kabeš (46. Škrábek), Říha, Balogh - Trantýr, Neužil. Trenér Jelen

Třeboň: Kopecký – Tůma, Zavadil (80. Burda) Andres, Vrána (75. Zítek) – Kubata, Hromádka, Radosta (87. Hindy), Candra – Matoušek, Průcha. Trenér Bicenc

Nejlepší hráči: Trantýr – nehlášeno.

Miroslav Jelen (trenér Sokola Sez. Ústí): „Bohužel jsme zápas opět nezvládli. Naše první šance ve 20. minutě skončila na tyči, a poté jsme začali kupit chyby, které soupeř dvakrát potrestal. Když jsme snížili na rozdíl jedné branky, udělali jsme těsně před poločasem zbytečnou penaltu, a Třeboň nám opět odskočila na 1:3. Do druhé půle jsme šli s tím, že už nemáme co ztratit. Vytvořili jsme si několik brankových příležitostí, ale bohužel jsme žádnou neproměnili. Soupeř nás pak v závěru utkání potrestal gólem do otevřené obrany na konečných 1:4.“

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „V tomto pohledném utkání se hrálo ofenzivně z obou stran a oba brankáři měli plné ruce práce. Náš tým podržel brankář Kopecký několika výbornými zákroky. Do poločasu jsme z několika gólových šancí dokázali vstřelit tři branky. Ve druhém poločase jsme si náskok pohlídali a přidali čtvrtou branku, kterou vstřelil střídající Zítek. Těší mě, že hráči k utkání přistoupili zodpovědně a svou energii vloženou do zápasu přetavili ve vítězství. Chválím celý tým za odvedený výkon.“

FC Semice – TJ Dražice 3:1 (1:1)

Góly: 18. a 80. P. Keclík, 74. Blažek – 4. Zborník (vlastní). Rozhodčí: Pečenka – Bartůněk, Frček. ŽK: 3:2 (Listopad, Micka, Šourek – Hornát, L. Stuchlík). Diváků: 108.

Semice: Dvořáček – Listopad, Holub, Pohnan – Šourek (73. Říha), J. Keclík, Zborník (62. M. Valach), Kačírek (83. Řezáč) – P. Keclík (87. P. Valach), Micka (62. Hrala) – Blažek. Trenér Breibisch

Dražice: Počinek – Veselý, Matoušek, Hornát, Smrž (64. Bareš), Januš, Mareš, L. Stuchlík, Běhoun (78. M. Stuchlík), Sváček, Kofroň. Trenér Karmazín

Nejlepší hráči: Pohnan – nikdo.

Filip Breibisch (trenér Semic): „Na velmi těžkém a podmáčeném terénu se odehrálo poměrně slušné a pohledné utkání. Hned na začátku, po prvním rohu hostů, jsme si ve čtvrté minutě dali nešťastný vlastní gól, a chvilku nám trvalo, než jsme se oklepali. Nebyli jsme soustředění a soupeř se snadno dostával k naší brance. Po 15. minutě jsme ale převzali otěže a stali se lepším týmem. Do poločasu se nám podařilo srovnat, což pro nás bylo důležité, protože jsme byli nervózní v koncovce a mohli jsme jít klidněji do kabin. Ve druhém poločase jsme od začátku měli převahu a jednoznačně šli za vítězstvím. Hostům docházely síly, a nám se podařilo v 74. minutě otočit stav a v 80. minutě přidat pojistku. Pro nás to bylo zasloužené vítězství a klukům musím poděkovat. Ještě bych rád poblahopřál našemu spoluhráči Davidu Buchtelovi, který se nám den před zápasem oženil, a zároveň také trošku ubral síly některým hráčům, kteří po zápase šli rovnou do peřin.“

Vladimír Karmazín (trenér Dražic): „Hrálo se na terénu, který byl na hranici regulérnosti, ale rozhodčí ho posoudil jako způsobilý a my jsme to akceptovali. Bylo to ale těžké utkání. Vedli jsme 1:0, soupeř vyrovnal, celkově si myslím, že první poločas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase bylo hřiště v ještě horším stavu a my už jsme si moc šancí nevypracovali. Po gólu na 2:1 jsme hru otevřeli a dostali jsme ještě třetí gól. Podle mě to byl vyrovnaný zápas, rozhodují ale branky a já musím respektovat to, co domácí předvedli. Průběhu zápasu by ale odpovídala spíš remíza.“

TJ Malše Roudné – SK Rudolfov 4:1 (0:1)

Góly: 68. a 76. Kadlec, 73. Šrámek, 81. Vařil – 12. Sládek. Rozhodčí: Ondřej – Novotný, Vejčík. ŽK: 3:3 (Vogl, Zíka, Kadlec – Sládek, Dvořák, Tlamsa). Diváků: 100.

Roudné: Hřebejk – Zíka (82. M. Zach), Frnoch (58. Vařil), Zachař, Vogl (85. König) – Míka, Vávra, Wohlgemuth (68. Benda), Šrámek – Kadlec (87. Jusufi), Navrátil. Trenér Cepák

Rudolfov: Keřka - Dvořák, Tyrpák, Kocina, Prokeš - Sládek, Šindelář, Toman (75. Tlamsa), Štolba (82. Bláha) - Zach, Nedoma. Trenér Šindelář

Nejlepší hráči: Zíka, Kadlec – Zach.

Pavel Cepák (trenér Roudného): „Neměli jsme to vůbec jednoduché. Rudolfov mě mile překvapil, soupeř hrál z bloku a my jsme se k němu vůbec nemohli dostat. Přesto jsme si v prvním poločase gólové šance vytvořili, nedokázali jsme je však proměnit. Rudolfov nám naopak dal z brejku gól a pak to hosté zavřeli. Hráli organizovaně, důsledně a v poločase jsme prohrávali 0:1. Hráče jsem o přestávce nabádal, aby byli trpěliví. Věřil jsem, že když dáme gól, utkání zvládneme. Soupeř hrál ale pořád koncentrovaně a držel se. Změnili jsme rozestavení a začali jsme hrát jen na tři obránce. Rudolfov pak měl velkou šanci, a kdyby nám dal gól na 0:2, asi by to s námi vypadalo hodně špatně. Potom jsme však zabrali, a když Kadlec vyrovnal, začali jsme si věřit. Vytvořili jsme si obrovský tlak, soupeře jsme rozebrali a zápas dotáhli do vítězného konce.“

Jan Šindelář (trenér Rudolfova): „Do Roudného jsme přijeli oslabeni o několik hráčů, vědomi si síly soupeře. Tomu jsme přizpůsobili taktiku a hráli z hlubokého bloku, přičemž jsme se snažili využívat brejkové situace. V prvním poločase jsme přežili několik šancí soupeře, které pramenily z našich zbytečných chyb. Poté jsme využili svou příležitost a po gólu Sládka vedli 1:0. Hráli jsme zodpovědně, což vedlo k poločasovému výsledku v náš prospěch. Po změně stran jsme měli možnost zvýšit na 2:0, ale naše brejkové šance zůstaly nevyužity. Soupeř poté vyrovnal, ale my jsme mohli opět odskočit na 1:2. Bohužel jsme tyto šance neproměnili a z nedůslednosti a špatného vyhodnocení situací jsme v rychlém sledu obdrželi další tři branky. Výsledek 4:1 je z mého pohledu pro nás krutý, ale Roudné má kvalitní tým a vítězství si zasloužilo.“

FK Protivín – FC ZVVZ Milevsko 3:6 (2:4)

Góly: 14. Petr, 16. Zeman, 53. J. Vorel – 19. a 43. J. Hadáček, 3. Kortan, 10. Bílý, 57. Přibyl, 76. F. Hadáček. Rozhodčí: Šťastný – Boček, Kaštánek. ŽK: 1:1 (Říský – Volf). Diváků: 150.

Protivín: Hanus – Zach, Čibera (17. Pícha), Z. Vorel, Polanský, Zeman (72. Kozák), T. Bečvář, Rauscher (84. Buko), Říský, J. Vorel, Petr (84. Štěpka). Trenér Burda

Milevsko: Lalák – Pich, Volf, Kotrba, Přibyl – Šťástka (81. Buriánek), Bártík (55. Samec), Hušek, Kortan (60. F. Hadáček) – J. Hadáček, Bílý (80. Kahoun). Trenér Smrčina

Nejlepší hráči: J. Vorel – J. Hadáček, Štástka, Bílý, Kotrba, Přibyl.

Pavel Burda (trenér Protivína): „Do domácího zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře a už v 11. minutě jsme prohrávali 2:0. Sice se nám podařilo vyrovnat, ale brzy jsme znovu udělali hrubou chybu, kterou soupeř využil k opětovnému vedení. Před koncem prvního poločasu jsme udělali další chybu a soupeř znovu trestal. Druhý poločas jsme začali aktivně a snížili na 3:4, ale to z naší strany bylo vše. Po dalších chybách jsme inkasovali ještě dva góly a zápas zaslouženě prohráli. Hostům gratuluji k výhře, kterou jsme jim našimi chybami hodně usnadnili.“

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): „Diváci z takového utkání museli být nadšení, my trenéři už možná o trochu méně. Nicméně se podle mě hrálo utkání, které muselo diváky bavit. Měli jsme skvělý nástup do zápasu, nejenže jsme dali 2 góly, ale byli jsme na hřišti dominantní a domácí s tím měli problémy. Po nenápadné akci jsme však dostali kontaktní gól, což soupeři dodalo odvahu a relativně rychle srovnali na 2:2. Naštěstí se ukázal rozdíl mezi námi před rokem a teď. Kluci vůbec neotřáslo, že ztratili dvougólové vedení. Pokračovali jsme ve hře, jak jsme byli zvyklí, a do přestávky se nám podařilo vrátit do vedení. Nakonec jsme celkem v poklidu vyhráli. Klíčový gól na 5:3 nám dodal potřebnou jistotu, a závěr jsme zvládli zkušeně, utkání jsme si udrželi pod kontrolou. Domácí prokázali obrovskou kvalitu dopředu – viděli jsme z jejich předchozích zápasů, jak silnou osu hřiště mají díky hráčům jako Bečvář, Rauscher, Vorel nebo Říský. Chtěli jsme proto hrát do jiných prostor, zahušťovat střed hřiště a cíleně zavírat strany, kde je Protivín silný. Kluci předvedli kvalitní výkon jak herně, tak běžecky. Škoda těch tří inkasovaných branek, šlo o situace, které se daly řešit.“

FK Týn nad Vltavou – TJ Osek 1:1 (0:1)

Góly: 69. Dobal – 12. Hoch. Rozhodčí: Novotný – Dimitrov, Vejčík. ŽK: 3:4 (Brom, Mezera, Houska – Kůst 2, Hoch, Brabec). ČK: 0:2 (43. Kůst, 68. Zhyhora). Diváků: 120.

Týn nad Vltavou: Kadlec - Houska, Brom, Mravec, Stoklasa - Podhradský, Procházka, Dobal - Mezera (68. Gondek), Maxa, Vaníček (68. Maruška). Trenér Meidl

Osek: Satrapa – Matěj Čapek, Carda, Brož, Jizba - Brabec (76. Balogh), Kůst, Martin Čapek, Hoch, Zhyhora – Šourek. Trenér Hegenbart

Nejlepší hráči: nikdo – Hoch, Martin Čapek, Carda.

Jan Meidl (trenér Týna): „Začátek jsme měli pod kontrolou, dokázali jsme soupeře dostat pod tlak. Bohužel jsme pak inkasovali laciný gól, což naši hru zbrzdilo a stala se kostrbatou. Dělali jsme chyby a kazili jednoduché přihrávky. Těsně před poločasem šel soupeř do oslabení, což nám dalo šanci vytvořit slibné příležitosti, ale bohužel jsme nedokázali skórovat. Ve druhé půli jsme chtěli hru zrychlit, ale opět jsme se dopustili zbytečných chyb. Pak přišlo druhé vyloučení soupeře, a z následného přímého kopu jsme konečně vyrovnali. Od sedmdesáté minuty soupeř hrál o dva hráče méně, ale naší netrpělivostí a nepřesností jsme nedokázali využít této výhody. Zápas trochu ovlivnil i podmáčený terén.“

Václav Hegenbart (trenér Oseku): „Vezeme bod z Týna, ale má pro nás hořkosladkou příchuť. Domácí chtěli hodně vyhrát, a to bylo na zápase znát. Musím ale kluky pochválit, že se na to nevykašlali, a i když jsme hráli poslední půlhodinu o devíti, dokázali jsme ubránit remízu.“

FK Třebětice – TJ Blaník Strunkovice 3:5 (2:2)

Góly: 23. J. Žurek (vlastní), 29. Trávníček, 52. F. Nehyba – 16., 42. (pen.) a 89. Požárek, 73. Hromíř, 82. Koloušek. Rozhodčí: Frček – Kollmann, Boček. ŽK: 2:2 (Solař, P. Švarc – Vojtíšek, Dvořák). Diváků: 350.

Třebětice: Zejda – Havlík, Trávníček, V. Švarc, P. Švarc (78. Gall) – Sussenbek, Solař, R. Nehyba, Habr, Šimka – F. Nehyba. Trenér Lukáč

Strunkovice: Vojtíšek – J. Žurek, Fajtl, Dvořák, Hromíř – Pícha (81. Nosek), Kadlec, Funda, Iliev – Koloušek, Požárek (90+3. Hovork). Trenér Beneš

Nejlepší hráči: R. Nehyba, F. Nehyba – Vojtíšek, Hromíř, Požárek.

Roman Lukáč (trenér Třebětic): „Stále stejné... Obrovské individuální chyby a špatná organizace hry v obranné fázi. Soupeř byl velmi produktivní, takže nám nezbývá než mu pogratulovat k zisku tří bodů.“

Václav Beneš (trenér Strunkovic): „Ujali jsme se vedení, vzápětí soupeř neproměnil penaltu, ale zanedlouho jsme si dali vlastence. Domácí otočili a v tu chvíli se nám nedařilo, obrana nehrála úplně v pohodě. Vysvobodila nás až penalta před poločasem. O přestávce jsme si něco v kabině docela důrazně vysvětlili, ale v podstatě se nezměnilo nic. Za chvíli se soupeř ujal vedení 3:2 a přemýšleli jsme nad nějakým střídáním. Než jsme nějakým stylem stačili něco změnit, tak jsme vyrovnali na 3:3 a poté jsme dvěma góly strhli utkání na svoji stranu. Vytěžili jsme z minima maximum a Třeběticím se naopak šance proměňovat nedařilo. Vítězství bylo docela šťastné. Nerad něco omlouvám, ale dost kluků bylo v poslední době nemocných, takže toho moc neměli odtrénováno a sáhli si na dno.“

TJ Spartak Trhové Sviny – SK Mirovice 2:3 (1:2)

Góly: 22. Macák, 60. Šafránek – 20. Dolejš, 32. Čadek, 52. M. Štochl. Rozhodčí: Brych – Krčín, Mrosko. ŽK: 3:5 (Vrábek, Tomek, Horelica – M. Štochl 2, Císař, Pechar, Čadek). ČK: 0:1 (63. M. Štochl). Diváků: 80.

Trhové Sviny: Vrábek – Tomek, Macák, Hruška, Horelica - Madar (89. Korčák), F. Pavel (46. Šafránek), Chromčák, D. Brůha - Bahenský, Valut. Trenér Písko

Mirovice: Macoun – Vondrák, J. Viták, Kocourek, Císař – Dolejš (86. Peterka), Husar, Pechar, R. Převrátil (70. Král) – Štochl, F. Čadek (86. Kvěch). Trenér M. Čadek

Nejlepší hráči: nehlášeno – F. Čadek.

Martin Písko (trenér Trhových Svinů): „První poločas byl v duchu nedáš – dostaneš. Měli jsme první vyloženou šanci, ale vzápětí náš gólman Vrábek vyrážel míč po zásahu do tyče z brankové čáry. Poté jsme měli stoprocentní šanci po rohovém kopu, ale vzápětí jsme prohrávali 1:0. Děláme velké individuální chyby jak v útočné, tak i v obranné fázi, a zkušené týmy to trestají. Ve druhém poločase jsme chtěli výsledek otočit, ale po další velké chybě, i když Mirovice dohrávaly posledních 30 minut v deseti, jsme nedokázali zápas zvrátit.“

Michal Čadek (trenér Mirovic): „Pro diváka to bylo určitě zajímavé utkání, pro nás na lavičce to ale byly nervy až do konce. Vedeme, pak dostaneme gól, odskočíme a zase inkasujeme. Po vyloučení jsme se strachovali o výsledek. Byl to blázinec. Nakonec jsme při hře domácích vabank měli možnost skóre ještě navýšit. Výhry si moc vážíme, ale musíme ji doma potvrdit, aby měla skutečnou váhu. Cestovali jsme domů s pocitem štěstí.“

FK Junior Strakonice – FK Olešník 2:2 (0:1)

Góly: 58. Kubeš, 60. Míčka – 26. Lafata, 76. Martinec. Rozhodčí: Pravda – Němec, Trkovský. ŽK: 2:3 (L. Bálek, Míčka – Toth, Martinec, Lafata). Diváků: 391.

Strakonice: Lízal – Zahrádka, Janoch, Kotrba – Kubeš, Pomej, Míčka (81. Stöger), Smola – Uher, Krejčí, L. Bálek (89. Kloud). Trenér Šroub

Olešník: Cihla – Vrážek, Turek, Kalášek, Tlapa – Toth (90+1. Miklík), Beko, Vojta, Martinec – Řepa, Lafata. Trenér Chlumecký

Nejlepší hráči: Janoch, Kotrba – celý tým.

Přemysl Šroub (trenér Strakonic): „Na pouť k nám přijel jeden z nejlepších týmů soutěže a potvrdil svou kvalitu. První poločas jsme hráli ustrašeně a hodně zataženě. Olešník dobře kombinoval a díky zkušenému Lafatovi vedl po poločase 1:0. My jsme hrozili z brejků a vytvořili si několik slibných šancí, ale bohužel jsme nezachytili jednu křídelní akci a Lafata potvrdil, že mu nemůžete dát ani milimetr místa. V kabině jsme si promluvili, změnili rozestavení a vystřídali, a do druhé půle jsme vlétli jako uragán. Zatlačili jsme Olešník na jeho polovinu a bylo nás plné hřiště. Podařilo se nám zápas otočit, když jsme během pár minut vstřelili dvě branky. Bohužel jsme se pak podvědomě zatáhli a chtěli bránit výsledek. Hosté znovu převzali otěže a zaslouženě vyrovnali. Myslím si, že se zápas čtyřem stovkám diváků musel líbit.“

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „Hrál se podle mého názoru kvalitní zápas. Šli jsme do vedení po pěkné akci. Na začátku druhé půle jsme trochu vypadli z tempa a domácí během pěti minut otočili skóre. Nezabalili jsme to a zaslouženě vyrovnali. Myslím si, že jsme to na konci mohli ještě překlopit na svou stranu, šance na to byly, ale pro domácí by to asi bylo kruté.“