4. ČFL: Plány Hradce vzaly rychle za své, Krumlov na Rokycany umí, Soběslav vyválčila cenný bod, Hluboká nepohlídala jednu standardku

pondělí, 30. září 2024, 15:25

Čechy – Čtvrtá liga pokračovala o víkendu 28. - 29. září osmým kolem. Poslední Jindřichův Hradec nechal všechny body na Aritmě, kde už bylo rozhodnuto do poločasu. Český Krumlov potvrdil, že se mu na Rokycany daří, a po výhře se posunul na osmou příčku. Soběslav přivezla cenný bod ze hřiště rezervy Domažlic a stále se drží v závěsu za medailovými pozicemi. Nováček z Hluboké nad Vltavou prohrál na Doubravce vinou jediné inkasované branky, ale drží pěknou sedmou příčku.

SK Aritma Praha - FK Jindřichův Hradec 1910 3:0 (3:0)

Góly: 14. Dostál, 18. Jánský, 31. Škoch. Rozhodčí: Šiška - Kastl, Kříž. ŽK: 3:1 (Dostál, Škoch, Kubr - Petr). Diváků: 110.

J. Hradec: Vondrák – Rezek, Rejthar, Licehamr, Hauser (59. Brož) – Waník (75. Gráf), R. Mischnik (59. Petr), Mareš, Votava – Hamr, Hájek. Trenér Zeman

Miroslav Zeman (trenér J. Hradce): „Na Aritmu jsme přijeli s nějakými plány, ty se ale sesypaly už kolem dvacáté minuty, kdy jsme domácím darovali dva laciné góly po hrubých chybách našich zkušených hráčů. Na rovinu, pokud prohráváme po dvaceti minutách s tak silným soupeřem o dva góly, nemůžeme uspět. Sice jsme se pak zvedli, zlepšili jsme se a zápas dohráli se ctí, ale Aritma má úplně jiný kádr a určitě i lepší podmínky. Zápas jsme si však prohráli sami po našich hrubých chybách.“

TJ Jiskra Domažlice B - TJ Spartak Soběslav 2:2 (0:1)

Góly: 71. Jahn, 55. vlastní Boháč - 9. Vaněk, 79. Vítovec. Rozhodčí: Zima - Štípek, Hlaváček. ŽK: 1:0 (Prokop). Diváků: 80.

Soběslav: Červenec – Dumbrovský, Boháč, Kubart, Zeman – Škrleta (70. Pavlík), Boucník (80. Šebek), Plucar, Vaněk – Pravda, Vítovec (88. Macák). Trenér Hajič

Radek Hajič (trenér Soběslavi): „Domažlice byly po většinu utkání aktivnějším a fotbalově i pohybově lepším týmem. My jsme věděli, co nás v Domažlicích čeká, přesto jsme nedokázali správně reagovat. Přestože jsme se dostali šťastně do vedení, domácí byli v prvním poločase jednoznačně lepším mužstvem. Nás držela dobře fungující obrana v čele s brankářem Červencem. Ve druhém poločase jsme chtěli být odvážnější, zamával ale s námi vlastní gól. Naše do té doby pevná obrana se otevřela a po další chybě jsme inkasovali druhý gól. Od té chvíle jako by z nás spadl jakýsi balvan. Začali jsme se po hřišti lépe pohybovat a zlepšili jsme kombinaci. I když jsme neodehráli úplně nejlepší zápas, dokázali jsme vyrovnat, a ještě si vytvořit jednu šanci, z níž jsme mohli rozhodnout v náš prospěch. To je jediné, za co musím hráče pochválit. Že po tom domácím obratu nesložili zbraně a vybojovali velmi cenný bod. Domažlice proti nám nastoupily v silné sestavě a na hřišti to bylo vidět.“

FC Rokycany - FK Slavoj Český Krumlov 0:3 (0:2)

Góly: 26. Bauer, 45. Kordík, 89. J. Matuška. Rozhodčí: Štěrba - Polena, Klátil. ŽK: 0:2 (Polanský, Mikšl). Diváků: 168.

Český Krumlov: Beránek - Šindelář, Trmal, Gelnar, Mikšl - J. Matuška - Kubát, Polanský, O. Matuška (90. Kolář) - Bauer (87. Schuppler), Kordík (78. Dordevič). Trenér Šváb

Zdeněk Šváb (trenér Č. Krumlova): „Na Rokycany se nám daří, v minulé sezoně jsme je dvakrát porazili a navázali jsme na to i letos. Po třech prohrách jsme se ale tentokrát na vítězství nadřeli. Trochu jsme změnili rozestavení, což nám prospělo, a začali jsme dávat i góly. V první půli, která mohla klidně skončit 2:2, jsme měli obrovské štěstí. Soupeř orazítkoval tyč a my sami jsme trefili naše břevno. Jak se říká, štěstí přeje připraveným. My jsme byli lépe připraveni než domácí, a hlavně jsme dokázali proměňovat šance. Vyhráli jsme 3:0, klidně to však mohlo být i výraznějším rozdílem, ale stále jsme nervózní v předfinální a finální fázi. Jakmile to odbouráme, nebudeme mít problémy proti žádnému soupeři. Pracujeme na tom.“

SK Senco Doubravka – TJ Hluboká nad Vltavou 1:0 (1:0)

Gól: 19. Krejčí. Rozhodčí: Pachtová - Šálková, Špindlerová. ŽK: 3:2 (Renza, Patrovský, Ungr - M. Otepka 2). ČK: 0:1 (90+3. M. Otepka po 2 ŽK). Diváků: 150.

Hluboká nad Vltavou: Pavelec - Rubick (81. Píša), M. Otepka, Kössl, Škoda - Tauber, Pecka (64. Gončarov), Krejčí, V. Hrachovec - P. Hrachovec (72. Pechek), Říha. Trenér R. Otepka

Roman Hřib (asistent trenéra Hluboké): „Věděli jsme, co nás na Doubravce čeká, přesto jsme inkasovali po standardní situaci, kdy nám propadl míč a Krejčí dorazil. Co se týče průběhu zápasu, s naší hrou jsme vcelku spokojeni, jen nám chyběla efektivita. Byl to remízový zápas, ale v poslední minutě se ještě vykartoval M. Otepka, který nám bude chybět.“