Sestřihy, sestavy, fakta, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z dohrávek šestého kola KP

čtvrtek, 26. září 2024, 13:44

Jižní Čechy - Poslední zářijové úterý byly odehrány dvě dohrávky šestého kola krajského přeboru, které bylo celé odloženo kvůli nepříznivému počasí. Malše Roudné ukončila sérii tří zápasů bez vítězství a proti Olešníku získala plný počet bodů. Domácí prostředí plně využilo také Milevsko, které po změně pořadatelství přesvědčivě porazilo Sezimovo Ústí, zasažené povodněmi, výsledkem 3:0. Zbývající zápasy se odehrají v pondělí 28. října na státní svátek.

TJ Malše Roudné – FK Olešník 4:2 (2:2)

Góly: 45. a 67. (pen.) Kadlec, 24. Míka, 63. Navrátil – 34. Martinec, 39. Beko. Rozhodčí: Kaštánek – Novotný, Valeš. ŽK: 2:1 (Kadlec, Vařil – Gutwirth). Diváků: 100.

Roudné: Hřebejk – Zíka (43. Jusufi), Zachař, Frnoch, Vogl – Wohlgemuth (56. Vařil), Míka, Šrámek (88. Michálek), Vávra – Navrátil (82. Pecka), Kadlec. Trenér Cepák

Olešník: Tomášek – Pavlík (67. Lafata), Turek, Kalášek, Tlapa – Beko, Szó (46. Gutwirth), Vojta, Martinec – Řepa (87. Vrážek), Toth (76. Miklík). Trenér Chlumecký

Nejlepší hráči: Vogl, Kadlec – Řepa.

Pavel Cepák (trenér Roudného): „Do utkání jsme vstoupili špatně, hosté měli balón častěji na noze a my jsme se z toho nemohli dostat. Paradoxně jsme se po standardní situaci dostali do vedení, pak jsme ale opět hráli pasivně, soupeř toho využil a dal nám dva góly. Nám pomohla fatální chyba soupeře v závěru poločasu a gól do šatny. O přestávce jsem v kabině pořádně zvedl hlas a do druhé půle už jsme vstoupili mnohem aktivněji. Vyústil z toho gól Navrátila, který aktivním presinkem donutil hostující zadáky k dalšímu nedorozumění, vlétl do jejich rozehrávky a skóroval na 3:2. Kadlec pak ještě z penalty zvýšil na 4:2. Za druhou půli jsme si vyhrát zasloužili. Taky mě těší, že jsme dali v tak těžkém utkání příležitost dorostencům Peckovi a Nadberežnému. A především mám radost, že jsme po třech zápasech bez výhry naplno bodovali proti tak silnému týmu, jakým je Olešník. Musíme ale pracovat dál, protože soupeři jsou na nás mnohem lépe připravení a i celková kvalita soutěže je na lepší úrovni než vloni.“

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „Zápas v Roudném jsme si prohráli sami, protože jsme domácím nabídli tři branky vlastními chybami. S hrou v poli jsem byl spokojený, ale bohužel z toho žádné body nejsou.“

FC ZVVZ Milevsko – TJ Sokol Sezimovo Ústí 3:0 (1:0)

Góly: 28. J. Hadáček, 73. Hušek, 81. Kahoun. Rozhodčí: Frček – Dunovský, Pravda. ŽK: 1:2 (Kotrba – Škarda, Neužil). Diváků: 100.

Milevsko: Lalák – Souček (82. Samec), Volf, Kotrba, Přibyl – Kortan, Bártík, Hušek (84. Petřík), F. Hadáček (56. Bílý) – Šťástka (69. Pich), J. Hadáček (80. Kahoun). Trenér Smrčina

Sokol Sezimovo Ústí: Kuník – Kupka, Trantýr, Škarda, Fišer – Pekař (61. Pajer), Staněk, Kabeš (79. Škrábek), Balogh (66. Doubek) – Neužil, Ott. Trenér Jelen

Nejlepší hráči: Volf, Bártík, Přibyl – Škarda.

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): „Nejdříve musím ocenit sympatický herní projev Sezimáku. I z předchozích utkání jsme viděli, že bez ohledu na to, zda hrají proti silnějším nebo slabším týmům, se snaží hrát konstruktivně a aktivně napadají soupeře vysoko. Nám se v utkání dařilo dobře kombinovat a soupeře jsme v prvním poločase nepustili do žádných šancí. Druhý poločas začal opatrněji z naší strany, chvíli jsme byli pod tlakem na vlastní polovině. Po gólu na 2:0 jsme si však vytvořili další šance, včetně gólových, a zápas jsme si pohlídali. V některých fázích nám trochu chyběla odvaha hrát v situacích, kdy jsme měli výhodu třeba 3 na 3, a zbytečně jsme míč stahovali zpět. Jinak měl ale náš výkon to, co od kluků v zápase chceme.“

Miroslav Jelen (trenér Sokola Sezimovo Ústí): „Utkání s velmi dobrým soupeřem se nám výsledkově nepovedlo. Snažili jsme se co nejdéle udržet nulu vzadu, ale bohužel jsme po rychlém brejku inkasovali ve 28. minutě. Druhou půli jsme otevřeli a snažili se s zápasem něco udělat, bohužel nás soupeř potrestal dalšími dvěma trefami. Upřímně nemohu klukům nic vytknout, protože Milevsko je dobře připravený tým a momentálně někde jinde než my.“