4. ČFL: Krumlov vyfasoval bůra, Hluboká rozhodla do půle, výkon Soběslavi budil rozpaky a u Vajgaru gól nepadl

pondělí, 23. září 2024, 18:49

Jižní Čechy – Český Krumlov nezvládl partii s Královým Dvorem. Doma vyfasoval bůra a v tabulce si pohoršil na deváté místo. Nováček z Hluboké naopak pod zámkem dominoval a po vysoké výhře 4:1 (3:0) nad rezervou Domažlic drží třetí příčku. Jenom o skóre hůře je na tom Soběslav, která na svém hřišti porazila béčko plzeňského Petřínu, ale její výkon měl k ideálu daleko. Jindřichův Hradec se před zraky svých fanoušků s Doubravkou rozešel bez branek a stále se krčí na dně tabulky. To vše přineslo sedmé kolo 4. české fotbalové ligy.

FK Slavoj Český Krumlov – FK Králův Dvůr 0:5 (0:3)

Góly: 10. Chocholoušek, 21. Černý, 39. Hradecký, 55. Kraus, 60. Vasylynets. Rozhodčí: Nenadál – Braun, Arnošt. ŽK: 1:1 (Matuška – Krátký). Diváků: 150.

Český Krumlov: Beránek – Kolář (61. Kubát), Trmal, Gelnar (42. Dordevič), Šindelář - J. Matuška, Mikšl (46. Matějček) - Kordík, Polanský, O. Matuška – Bauer. Trenér Šváb

Zdeněk Šváb (trenér Českého Krumlova): „Chtěli jsme opět vycházet z pevné obrany, ale bohužel se nám to nepovedlo. První dva góly jsme inkasovali po tom, co naši hráči na kluzkém terénu podklouzli. Tím jsme to soupeři nesmírně ulehčili, jelikož rychle vedl 2:0. Od té doby existoval na hřišti jeden mančaft, a to králův Dvůr, který si zaslouženě připsal všechny body. Myslím si, že k nám byl ještě milosrdný, mohli jsme inkasovat ještě daleko více gólů. Hráli jsme špatně.“

TJ Hluboká nad Vltavou – TJ Jiskra Domažlice B 4:1 (3:0)

Góly: 24. Tauber z pen., 28. P. Hrachovec, 30. Říha, 48. Smíšek – 69. Žák. Rozhodčí: Tvrz – Štěrba, Andras. ŽK: 0:2 (37. Žák, 81. Prokop). Diváků: 120.

Hluboká nad Vltavou: Pavelec – Smíšek, M. Otepka, Kössl (67. Koupal), Krejčí – Rubick, Tauber (80. Křiváček), Škoda (67. Novák), V. Hrachovec (67. Pechek) - P. Hrachovec (53. Gončarov), Říha. Trenér R. Otepka

Roman Hřib (asistent trenéra Hluboké): „První poločas fantastický, dominantní, veliké procento držení balonu. Po ztrátě jsme rychle získávali a dostali jsme se do mnoha šancí, dali jsme tři góly. Do druhé půle jsme opět vstoupili skvěle a navázali hned další brankou. V poslední dvacetiminutovce jsme bohužel jednou inkasovali. Dostali jsme na hřiště všechny hráče a zápas zvládli do jednoznačného vítězství.“

TJ Spartak Soběslav – SK Petřín Plzeň B 3:1 (1:1)

Góly: 7. Vítovec, 57. Vaněk, 87. Škrleta - 20. Vanc. Rozhodčí: Nymsa – Vitvar, Erlebach. ŽK: 2:2 (Pravda, Škrleta – Trojan, Trojovský). Diváků: 157.

Soběslav: Červenec – Hoffmann (83. Coufal), Kubart, Boháč, Zeman – Dumbrovský (46. Škrleta), Boucník, Plucar, Vaněk – Pravda (68. Šebek), Vítovec (86. Macák). Trenéři Hajič a Florián

Radek Hajič (trenér Soběslavi): „Nebyl to povedený zápas ani z jedné strany. Plzeňští mladíci byli živější a fotbalovější po celý zápas, nám trochu chyběly vlastnosti jako zarputilost a bojovnost. Tři body ale máme, čtvrté místo v tabulce je také hezké, určitě je však co zlepšovat. V samotném utkání jsme šli brzy do vedení, když se po nedorozumění stopera s brankářem prosadil Jan Vítovec. Pak jsme se ale dopustili mnoha nepřesností, byli jsme laxní vzadu a tím jsme soupeři umožnili vyrovnat. Do poločasu nás ještě zachránilo břevno. Celkově to bylo na šance bohaté utkání, na druhou stranu nejlépe to vystihl rozhodčí. Ten měl pocit, že řídí přátelské utkání. Bylo to úsměvné vyjádření, ale řekl to naprosto přesně. Zápas tak opravdu vypadal a ani ve druhém poločase se na tom nic nezměnilo. Povedlo se nám ale střídání, když od začátku šel na hřiště Marek Škrleta a nahrál Vaňkovi na vítězný gól. Pak jsme měli při několika závarech i potřebné štěstí a v závěru jsme opět šťastně vystřídali, když na hřiště přišel Macák a přihrál Škrletovi na třetí gól. Tři body máme, náš výkon ale budí rozpaky.“

FK Jindřichův Hradec – SK Senco Doubravka 0:0

Rozhodčí: Koranda – Budil, Panský. ŽK: 2:2 (Waník, Rejthar – Ungr, Renza). Diváků: 105.

J. Hradec: Cettl – Rezek, Licehamr, Rejthar, Hauser – R. Mischnik, Waník, Mareš (68. Petr), Hájek (84. Jakub Hamr), Votava – Jiří Hamr (68. Brož). Trenér M. Zeman

Miroslav Zeman (trenér J. Hradce): „S předvedenou hrou jsme spokojeni, konečně jsme před našimi fanoušky podali výkon v rámci našich možností. V prvním poločase jsme měli dvě vyložené šance, bohužel mladý Hamr hraje na této úrovni poprvé a nelze mu vyčítat, že gól nedal. Ve druhém poločase už se žádné šance neurodily. Můžeme být spokojeni s naší hrou dozadu, protože jsme Doubravku do ničeho nepustili. Bod bereme. Je to pro nás odrazový můstek a sami jsme se přesvědčili, že i s lepšími mužstvy můžeme něco uhrát. Kluci trénují poctivě a bod s Doubravkou je pro ně odměna. Teď jedeme na Aritmu a věřím, že pokud zopakujeme zodpovědný výkon proti Doubravce, můžeme i z Aritmy nějaký ten bod přivézt. Do Prahy pojedeme se vztyčenou hlavou, určitě máme na to posunout se v tabulce výš. Je to o gólech, musíme je začít dávat. To nás nejvíc sráží.“