3. ČFL: Táborsko B a Dynamo B vítězně, po všech bodech sahal i Písek

pondělí, 23. září 2024, 14:07

Čechy – Po týdenní pauze způsobené nepříznivým počasím pokračovala třetí liga sedmým kolem. Jihočeši v něm dokázali získat sedm z devíti možných bodů. Akademie Táborska podala na Motorletu skvělý výkon, který korunovala vítězstvím 4:1 (3:0), a body z hlavního města si odvezla i rezerva Dynama, která zvítězila na hřišti Loko Praha 4:2 (2:1). Písek měl ve Velvarech na dosah všechny body, ale čtyři minuty před koncem inkasoval, a tak se musel spokojit s remízou 3:3 (1:1).

FK Motorlet Praha – FC Táborsko akademie 1:4 (0:3)

Góly: 83. Bahi - 2. Kopáček, 10. Schramhauser, 41. Soliu, 56. Žukov. Rozhodčí: Mach – Jansa, Schmeiser. ŽK: 4:1 (Kodr, Walter, Moravec, Ademuwagun - Soliu). Diváků: 70.

Táborsko B: Matoušek – Žukov, Brabec (32. Fišer), Schindler, Vysušil (62. Hrabák) – Schramhauser, Javorek – Soliu (65. Špaček), Kopáček, Novák – Kubovský (65. Praveček). Trenér Zeman

Lukáš Zeman (trenér Táborska B): „Pomohly nám dva rychlé góly ve druhé a desáté minutě. Uklidnily nás a první půli jsme zvládli fakt dobře. Soupeře jsme do šancí nepouštěli a ještě před poločasem jsme přidali třetí gól. Předpokládali jsme, že domácí to ve druhé půli ještě zkusí, a proto jsme chtěli hrát pozorně v obraně. Věděli jsme, že Motorlet svou obranu otevře, a toho jsme chtěli využít k rychlým brejkům. Podařilo se nám zvýšit na 4:0, škoda jen obdrženého gólu na konci utkání. Každopádně 4:1 je skvělý výsledek, navíc kluci podali po taktické i herní stránce výborný výkon. Tři body jsme získali zaslouženě.“

FK Loko Praha – SK Dynamo České Budějovice B 2:4 (1:2)

Góly: 27. Rebibo, 89. Veselý – 23. Bastl, 35. Němeček, 58. Matoušek, 90+3. Štindl. Rozhodčí: Melichar – Nejedlo, Dohnal. ŽK: 1:2 (Vaněk, Němeček – Loužecký). Diváků: 125.

Dynamo České Budějovice B: Valenta – Němeček, Faltus, Mašek – Loužecký – Šimoník (90+2. Vorel), Polanský (90+2. Skalák), Hák, Smejkal (90+2. Vančata), Bastl (79. Böhm) - Matoušek (74. Štindl). Trenér Sladký

Martin Sladký (trenér Dynama B): „První poločas byl z naší strany velmi slušný. Dostali jsme se do vedení po krásném gólu a kluci zvládli rychle zareagovat na vyrovnání. Důležité ale je, jakým způsobem jsme se na hřišti prezentovali. Do druhého poločasu jsme chtěli upravit jen pár drobností, ale bohužel jsme do něj nevstoupili dobře. O to cennější je, že i když jsme nebyli tolik ve hře, dokázali jsme zvýšit na 3:1. Oceňuji přístup kluků, protože některé věci šly proti nám, ale oni se soustředili na sebe a na naši hru. To je pro nás obrovské pozitivum a z toho chceme vycházet, abychom zůstali soudržní. Pochvala je rozhodně na místě, ale musíme dál tvrdě pracovat.“

TJ Slovan Velvary – FC Písek 3:3 (1:1)

Góly: 45+1. Vandas, 55. Sow, 86. Kubeš – 26. Kašpar, 60. Voráček, 63. Štěch. Rozhodčí: Kubec – Pálek, Kříž. ŽK: 2:4 (Musa, Sow – Arzberger, Lerch, Pech, Kašpar). Diváků: 230.

Písek: Lerch – Rajtmajer, Běloušek, Bartizal, Kašpar – Maroušek (87. Souhrada), Malecha, Pařízek, Vokurka (46. Štěch) – Voráček (82. Mařík), Arzberger (64. Pech). Trenér Nousek

Milan Nousek (trenér Písku): „Bod samozřejmě bereme, přestože jsme inkasovali na 3:3 v závěru druhé půle, což je veliká škoda. Na druhou stranu musíme uznat kvalitu soupeře, která je bezesporu veliká. Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, deset minut jsme určitě byli lepším týmem. Potom se hra vyrovnala, hrálo se od vápna k vápnu. Po tom, co jsme se ujali vedení, jsme se více bránili a bohužel na konci první půle jsme z ojedinělé akce inkasovali. Po změně stran domácí otočili, ale dokázali jsme si vedení vzít zpátky. Měli jsme další šance, abychom náskok navýšili, jenže to se nepovedlo. Nakonec domácí po rohovém kopu, kdy se míč v našem vápně nešťastně odrážel, vyrovnali. Byla to smůla."