Sestřihy, sestavy, fakta, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z pátého kola KP

středa, 11. září 2024, 10:04

Jihočeský kraj – Diváci v Olešníku měli po delší době možnost vidět v akci někdejší ligové hvězdy Bořka Dočkala a Davida Lafatu. Domácí tým podle očekávání zvítězil nad nováčkem ze Sezimova Ústí 4:1. Rudolfov si opět připsal čtyři góly, čímž oplatil Trhovým Svinům loňskou porážku a až do nedělního večera se vyhříval na čele tabulky. Úspěšný byl také Protivín, který na domácí půdě přehrál Třebětice. Dražice si stále udržují neporazitelnost na venkovních hřištích, tentokrát si odvezly bod z Mirovic. Strunkovice potvrdily svou výbornou formu, když získaly tři body v Oseku. Třeboň se nadřela na vítězství nad Semicemi, zatímco Milevsko doma přemohlo Týn nad Vltavou. Ve šlágru kola porazil strakonický Junior před čtyřmi stovkami diváků tým Roudného a díky lepšímu skóre se dostal do čela tabulky.

SK Rudolfov – TJ Spartak Trhové Sviny 4:2 (1:1)

Góly: 45. Sládek, 55. Peiger, 69. Pouzar, 90. Baščevan – 29. Macák, 78. Hruška. Rozhodčí: Votava – Bartůněk, Švec. ŽK: 0:1 (Zatloukal). Diváků: 150.

Rudolfov: Teringl - Klepsatel (73. Vejvar), Tyrpák, Říha, Prokeš - Pouzar, Šindelář, Toman (73. Kocina), Peiger (89. Štolba) - Zach (62. Baščevan), Sládek (71. Nedoma). Trenér Šindelář

Trhové Sviny: K. Brůha – Tomek, Bahenský, Macák (79. Zatloukal), Hruška – Horelica, Popovič (69. V. Pavel), Madar, Kolář (53. Šafránek) – F. Pavel, Valut. Trenér Písko

Nejlepší hráči: Prokeš, Pouzar – nehlášeno

Jan Šindelář (hrající trenér Rudolfova): „Věděli jsme, že se soupeřem ze Svinů nemáme v posledních zápasech úplně dobrou bilanci, a že při posledním střetnutí na našem hřišti soupeř otočil výsledek na 3:2 ve svůj prospěch. Nabádali jsme kluky, aby nic nepodcenili, i když měl soupeř na kontě nula bodů. V první části prvního poločasu hrál soupeř důrazně a disciplinovaně. My jsme se nebyli schopni dostat do ohrožení jejich branky. Byli jsme nepřesní v rozehrávce a vázla nabídka v kombinaci. Soupeř nám vstřelil branku na 0:1. Ve druhé části prvního poločasu jsme zlepšili pohyb, ale prosadit se před soupeřovou brankou se nám stále nedařilo. Naštěstí jsme po přímém kopu ze strany vstřelili hlavou branku „do šatny“ na 1:1 zásluhou Sládka, což nám hodně pomohlo i psychicky. Ve druhém poločase byla hra zpočátku dost neurovnaná, se spoustou nepřesností na obou stranách. Po šanci ze strany a zpětné přihrávce jsme se ujali vedení 2:1, když branku vstřelil Peiger. Poté jsme začali lépe kombinovat a dostávali se do šancí, které jsme bohužel trestuhodně zahazovali. Uklidnil nás až krásný gól Radima Pouzara z přímého kopu na 3:1. Soupeř měl ve druhém poločase snad jedinou střelu na branku, a po naší chybě snížil na 3:2. Kvůli neproměněným šancím jsme se tak „strachovali“ až do závěru, kdy střídající Baščevan ukončil zápas brankou na 4:2. Vážím si toho, že jsme dokázali skóre otočit a dotáhnout to do vítězného konce! Dobrou práci odvedli i rozhodčí.“

Martin Písko (trenér Trhových Svinů): „Chtěli jsme na Rudolfově bodovat, bohužel se to nepovedlo. V prvním poločase jsme nehráli špatně a vedli jsme 1:0, ale bohužel jsme začali bránit výsledek, což se nám vymstilo. Dostat gól do šatny v posledních vteřinách nám zřejmě zůstalo v hlavách, a druhý poločas už si domácí zkušeně pohlídali. Stále máme problém odbourat individuální chyby, které soupeři nemilosrdně trestají.“

FK Olešník – TJ Sokol Sezimovo Ústí 4:1 (3:1)

Góly: 22. a 89. Dočkal, 9. Vojta, 45. Lafata – 43. Škarda. Rozhodčí: Lepič – Pravda, Němec. ŽK: 2:1 (Dočkal, Turek – Staněk). Diváků: 200.

Olešník: Tomášek – Vrážek (66. Pavlík), Nohava, Kalášek, Turek – Řepa (84. Knietel), Szo, Vojta, Martinec (75. Beko) – Dočkal, Lafata. Trenér Chlumecký

Sokol Sez. Ústí: Kuník – Kupka, Trantýr (57. Škrábek), Fišer, Staněk – Pekař (70. Pajer), Neužil, Kabeš (70. Doubek), Balogh – Škarda, Ott. Trenér Jelen

Nejlepší hráči: Dočkal – Škarda, Neužil

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „Zápas s nováčkem soutěže jsme zvládli a získali tři body. Myslím, že se hrál velmi kvalitní fotbal, ke kterému přispěl i soupeř. Chtěl hrát otevřenou hru, což nám vyhovovalo. Velkou pomocí byl Bořek, a všichni jsme si zápas užili.“

Miroslav Jelen (trenér Sokola Sez. Ústí): „V prvním poločase jsme tahali za kratší konec a Olešník byl lepším týmem. Opět jsme inkasovali hned v úvodu zápasu, a to v 9. a 22. minutě. Osmělili jsme se až od 35. minuty, kdy nejdříve Škarda hlavou trefil tyč, a při další šanci se už prosadil. Bohužel jsme si nepohlídali konec poločasu a v 45. minutě jsme inkasovali na 3:1. Po změně stran jsme drželi více míč na svých kopačkách a vytvořili si tři gólové příležitosti, ale žádnou z nich jsme neproměnili. V 90. minutě uzavřel skóre svou druhou brankou Dočkal na konečných 4:1.“

SK Mirovice - TJ Dražice 2:2 (1:1)

Góly: 33. Kvěch, 80. Čadek – 44. Mareš, 83. Januš. Rozhodčí: Dunovský – Frček, Smola. ŽK: 2:2 (Kvěch, Kocourek - L. Stuchlík, Mareš). Diváků: 210.

Mirovice: Macoun – Dolejš, Císař (87. Král), Kvěch (58. F. Čadek) – Vondrák (67. J. Převrátil), Husar, Pechar, Peterka (67. J. Viták), M. Štochl – Kocourek, M. Viták. Trenér M. Čadek

Dražice: Počinek – Kofroň, Mareš, Hornát, Matoušek – J. Stuchlík (83. Novotný), Januš, Šmíd, Smrž (90+2. Páša) – L. Stuchlík, Matoušek. Asistent trenéra Hořejší

Nejlepší hráči: nehlášeno

Michal Čadek (trenér Mirovic): „Ztracené body. Přestože jsme se snažili, toto utkání jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Dražice dobře bránily a vyrážely do nebezpečných brejků. My jsme měli šancí na jeden a půl zápasu, ale bohužel pro nás, hostující gólman byl ve skvělé formě. Tento zápas jsme měli vyhrát, ale nepodařilo se, což nás velmi mrzí. Věřím, že to brzy napravíme.“

Tomáš Hořejší (asistent trenéra Dražic): „Při oslavách mirovického fotbalu se odehrálo velmi zajímavé utkání s mnoha šancemi na obou stranách. Domácí sice měli mírnou převahu, ale utkání nakonec dospělo ke spravedlivému nerozhodnému výsledku. Pochvalu si zaslouží také trojice rozhodčích, kteří přispěli ke kvalitě zápasu, a domácí trávníkáři, kteří dokázali během prázdnin výrazně zlepšit povrch fotbalového hřiště.“

FK Protivín – FK Třebětice 3:1 (0:0)

Góly: 47. J. Vorel, 72. Říský, 90. Sháněl – 78. Rauscher (vlastní). Rozhodčí: Frček – Dunovský, Smola. ŽK: 1:2 (Petr – Habr, Trávníček). Diváků: 120.

Protivín: Hanus – Štěpka (59. Petr), Buko (80. Polanský), Z. Vorel, Zach – J. Pícha, T. Bečvář, Rauscher, Kozák (71. Nedvěd) – J. Vorel, Říský (80. Sháněl). Trenér Burda

Třebětice: Pokorný – Havlík, Trávníček, Solař, V. Švarc (76. P. Švarc) – Tříletý, Sussenbek, R. Nehyba, Habr – Šimka, F. Nehyba. Trenér Lukáč

Nejlepší hráči: celý tým, Rauscher – Solař, F. Nehyba

Pavel Burda (trenér Protivína): „Na zápas jsme se připravovali celý týden. Věděli jsme, s čím soupeř pravděpodobně přijede, a to se od první minuty potvrdilo. Houževnatě a ve velkém počtu hráčů bránil. Přestože jsme se celý týden na tento herní styl připravovali, naše první půle nebyla vůbec dobrá. O přestávce jsme si něco řekli, a naštěstí se to promítlo i do naší hry. Vstřelili jsme gól na 1:0, což vše změnilo. Soupeř už tolik nebránil a konečně se hrál trochu atraktivnější fotbal i pro diváky. Přidali jsme druhý gól a dostali se do větší pohody. Škoda, že jsme nepřidali ještě další góly, protože šance jsme na to měli. Největší měl asi Adam Petr, který šel sám na brankáře. Bohužel jsme si vstřelili vlastní gól hlavou, ale výhru jsme si již pohlídali a nakonec přidali ještě gól na konečných 3:1.“

Roman Lukáč (trenér Třebětic): „Snažili jsme se hrát z pevné defenzivy, což se nám v prvním poločase dařilo. Ve druhé půli jsme chtěli v tomto stylu pokračovat, bohužel jsme inkasovali po obrovských individuálních chybách, které rozhodly zápas.“

TJ Osek – TJ Blaník Strunkovice 0:2 (0:1)

Góly: 33. Požárek, 90. Nosek. Rozhodčí: Kollmann – Boček, Mrosko. ŽK: 3:5 (Brož 2, Carda – Funda, Koloušek, Fajtl, Žurek, Nosek. ČK: 1:0 (80. Brož). Diváků: 150.

Osek: Satrapa – Brabec (76. Gondek), Brož, Němeček, Jizba – Martin Čapek – Zhyhora (58. Carda), Kůst, Hoch, Hosnedl – Šourek. Trenér Hegenbart

Strunkovice: Vojtíšek – Hromíř, Dvořák, Fajtl, J. Žurek – Iliev (61. Nosek), Kadlec, Funda, Koloušek – R. Žurek, Požárek. Trenér V. Beneš.

Nejlepší hráči: Hoch, Kůst – Vojtíšek

Václav Hegenbart (trenér Oseku): „Dnes v Oseku určitě nevyhrál lepší tým. Na Strunkovice jsme byli dobře připraveni, dostali jsme je pod tlak a hráli jsme dobře, ale bohužel jen po vápno. Bez gólu se prostě vyhrát nedá! Soupeř už byl nervózní, ale my jsme ho vysvobodili nedůrazem po našem rohovém kopu, ze kterého dali z protiútoku gól. To soupeři vyhovovalo, začal více bránit a my už jsme nedokázali skórovat, i když jsme si vytvořili šance. Ve vápně nám chyběl důraz a navíc jsme nedokázali lépe sehrát klíčové situace. Po vyloučení Brože už jsme šli do rizika, ale dostali jsme druhý gól. Musíme se oklepat a dobře se připravit na další kolo.“

Petr Kortus (asistent trenéra Strunkovic): „Věděli jsme, že nás v Oseku nečeká nic lehkého, a to se také potvrdilo. V prvním poločase domácí více drželi míč a snažili se o kombinaci, zatímco my jsme se bránili a směrem dopředu se nám nedařilo. Naštěstí se nám po asi půl hodině hry podařil po rohu soupeře rychlý brejk, který gólově zakončil Michal Požárek. Ve druhém poločase soupeř nadále více držel míč a měl dvě až tři vyložené šance, ale v těchto chvílích nás podržel brankář. Rozhodnutí přišlo na konci zápasu, kdy Michal Požárek unikl domácí obraně, předložil balon před prázdnou bránu Jirkovi Noskovi, a ten se nemýlil. Musím také podotknout, že kdyby se nám ve druhém poločase podařilo proměnit některou z šancí, které volaly po gólu, mohlo být rozhodnuto dříve. I když byl soupeř v poli fotbalovější, zápas se rozhoduje v pokutovém území, a tam jsme byli lepší my. Jsou to pro nás cenné body z venkovního zápasu a velmi si jich vážíme.“

TJ Jiskra Třeboň – FC Semice 2:1 (0:0)

Góly: 61. Průcha, 86. Listopad (vlastní) – 50. Kačírek. Rozhodčí: Barva – Novotný, Mrosko. ŽK: 3:4 (Čada, Průcha, Hromádka – Kačírek, Václavík, Blažek, Kapinus). Diváků: 150.

Třeboň: Kopecký – Tůma, Širhal (84. Andres), Čada (69. Bouška), Vrána – Candra, Hromádka, Matoušek, Radosta (60. Holzepl) – Zítek (60. Pitelka), Průcha (90. Valíček). Trenér Bicenc

Semice: Pokorný – Listopad, Zborník, Hrdlička (69. Pohnán) – Václavík (83. Říha), J. Keclík, Valach (77. Micka), Kačírek – Blažek, P. Keclík (83. Buchtele) – Kapinus. Trenér Breibisch

Nejlepší hráči: nehlášeni – Zborník

Karel Bicenc (trenér Třeboně): „Do zápasu jsme vstoupili aktivně a dostali se do několika šancí, ale bez úspěšného zakončení. Největší příležitost měl Průcha, který dostal přihrávku a ocitl se sám před brankářem, ale bohužel neproměnil. Do druhého poločasu jsme nevstoupili dobře a po několika chybách v rozehrávce jsme inkasovali. Po vystřídání jsme oživili hru a Průcha vstřelil vyrovnávací branku. V závěru druhého poločasu jsme kopali standardku, kterou si soupeř nešťastně prodloužil hlavou do vlastní branky. Ve druhém poločase nám pomohli střídající hráči a otočili jsme výsledek.“

Luboš Machovský (asistent trenéra Semic): „V prvním poločase měla Třeboň více míč na svých kopačkách a před naší brankou si vytvořila několik nebezpečných situací. Z naší strany stojí za zmínku pouze střela Kapinuse ze střední vzdálenosti. Do druhé půle jsme nastoupili přesně tak, jak chceme hrát, a prvních 10 minut jsme byli lepším týmem, což jsme korunovali vedoucí brankou. Bohužel, jako se nám to často stává, nás to ukolébalo, a Třeboň po dlouhém autu vyrovnala. Na konci zápasu jsme si smolně po soupeřově standardce vstřelili vlastní branku, takže odjíždíme bez bodů. Každopádně jsme ve druhé půli začali hrát podle našich představ a na tom musíme stavět do dalších zápasů. Pokud budeme v tomto stylu pokračovat, body určitě přijdou.“

FK Junior Strakonice - TJ Malše Roudné 3:2 (1:0)

Góly: 39. Pomej, 53. Krejčí, 57. L. Bálek - 47. Kadlec, 91. Vávra. Rozhodčí: Boček – Šťastný, Kollmann. ŽK: 4:1 (Zahrádka, D. Bálek, Krejčí, Stöger - Vogl). Diváků: 400.

Strakonice: Provazník – Zahrádka, Janoch, Kotrba – Kubeš (89. Říha), Pomej, Míčka, D. Bálek – Uher, Krejčí (90+2. Stöger), L. Bálek (87. Zvonek). Trenér Šroub

Roudné: Hřebejk – Vogl, P. Cepák, Frnoch, Zach (67. Zíka) – Zachař (81. Michálek), Míka, Vařil, Wohlgemuth (59. Navrátil) – Kadlec, Vávra. Trenér Cepák

Nejlepší hráči: celý tým – Frnoch

Přemysl Šroub (trenér Strakonic): „Tak tohle se povedlo! Museli jsme hodně improvizovat. Změnili jsme rozestavení, protože máme zraněné všechny obránce. Hráli jsme na tři stopery a vyšlo to dokonale. Musím před klukama smeknout. Porazili jsme velmi kvalitní tým a na zápas přišlo 400 diváků, kteří si užili pohledný fotbal na obě strany. Roudné mělo sice opticky více míč na svých kopačkách, ale my jsme využívali smrtící brejkové situace. Toto vítězství si velmi ceníme. Chci poděkovat všem hráčům i divákům, kteří nás hnali za vítězstvím – všichni jsme si to opravdu užili.“

Pavel Cepák (trenér Roudného): „Utkání jsme si promarnili sami. Když se nám podařilo vyrovnat na 1:1, tak jsme si nechali dát gól ze standardní situace. Vzápětí domácí přidali třetí branku a to podle mě rozhodlo. Ke konci už to bylo hektické... Jsme zklamání hlavně z toho, že jsme inkasovali tři laciné góly, to je moc. Stalo se nám to podruhé za sebou a budeme muset s tím něco udělat a něco změnit. Škoda, že jsme si neodvedli alespoň bod, ale musím sportovně přiznat, že Strakoničtí zvítězili zaslouženě.“

FC ZVVZ Milevsko - FK Olympie Týn nad Vltavou 4:2 (1:0)

Góly: 37. a 87. J. Hadáček, 69. a 72. F. Hadáček - 79. Mravec, 86. Mezera. Rozhodčí: M. Vican - Kříž, P. Vican. ŽK: 1:4 (J. Hadáček - Brom, Dobal, Houska, Hudeček). Diváků: 150.

Milevsko: Lalák – Pich, Volf, Kotrba, Přibyl – Kortan (83. Kahoun), Souček (73. Samec), Bártík, Bílý (66. F. Hadáček) – J. Hadáček (88. Buriánek), Šťástka (70. Hušek). Trenér Smrčina

Týn nad Vltavou: Kadlec – Hudeček, Brom, Mravec, Stoklasa – Maxa, Dobal, Procházka, Vaníček (70. Wolf) – Houska, Liška (60. Mezera). Trenér Meidl

Nejlepší hráči: J. Hadáček, F. Hadáček, Bártík, Pich, Volf – Procházka

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): „První poločas hrál Týn hodně v bloku, což nám ztěžovalo dostávat se do jejich obrany. Po prvním gólu se ale hra otevřela a my přidali další branky. Z předchozích zápasů Týna jsme věděli, že hodně hrají v těžišti hřiště, takže bylo důležité rychle otáčet hru. Prvních 30 minut se nám to moc nedařilo, k čemuž přispělo i hřiště, které nebylo v dobrém stavu. Chtěli jsme hrát rychle po stranách, a proto jsme na křídla nasadili rychlé hráče, kteří měli jít do soubojů jeden na jednoho. Po prvním gólu jsme získali více prostoru a dařilo se nám lépe využívat hru na stranách. Jsme velmi rádi, že jsme doma konečně navázali na tři body z venku. Je to pro nás úleva, jen bych si přál, abychom podobné zápasy rozhodovali dříve a dohrávali je koncentrovaně až do konce. Mrzí mě, že jsme inkasovali dva zbytečné góly ze stavu 3:0, protože jinak naše obrana zatím funguje dobře a moc neinkasujeme.“

Jan Meidl (trenér Týna nad Vltavou): „Od začátku zápasu bylo Milevsko běhavějším a důraznějším týmem, takže zaslouženě šlo v první půli do vedení. Ve druhé polovině jsme se pokusili změnit hru, což nám chvílemi vycházelo, ale soupeř nás pak trestal z brejků. Milevsko zaslouženě vyhrálo.“