Sestřihy, sestavy, fakta, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z 29. kola KP

úterý, 18. června 2024, 19:18

Jihočeský kraj - Fotbalová sezóna je u konce. 29. kolem skončil i krajský přebor. Všechny tajenky již byly rozluštěny a fotbalisté se těšili na dokopné. Žádná velká překvapení se v posledním kole sezóny nekonala. Překvapila snad jen remíza Týna s Olešníkem. Ztráta dvou bodů stála Olešník druhou příčku v tabulce. Roudné v Semicích nezaváhalo a Viktor Kadlec vystřelil v devadesáté minutě Malši konečné druhé místo.

Výsledky 29. kola krajského přeboru

TJ Spartak Trhové Sviny – SK Jankov 6:0 (2:0)

Góly: 33. a 61. Hruška, 57. a 80. Kolář, 31. Pavel, 76. Macák. Rozhodčí: Leiš - Krčín, Ovčáček. ŽK: 0:2 (Jirkovský, Bürger). Diváků: 80.

T. Sviny: Vrábek – D. Brůha, Tomek, Fatura (56. Macák), F. Pavel - Valut, Horelica (83. Tůma), J. Gažák (68. Majer), Kodras - Kolář, Hruška. Trenér Písko.

Jankov: Skála – Lovička, Jirkovský, Bürger (69. Hütter), Beníšek (46. Kocian) – Vokurka (46. Sklář), Bohoněk, Hanzlík, Troup, Borovka – Tejko (46. Stráda). Trenér Kročák.

Nejlepší hráči: celý tým – Skála.

Martin Písko (trenér T. Svinů): „Chtěli jsme se rozloučit se sezónou vítězně, a to se nám  povedlo. Od Jankova jsme čekali větší aktivitu, ale bylo vidět, že kluci mají sestup v hlavách, a tak jsme dominovali celý  zápas. První poločas ukázal, co nás celou sezónu trápí, a to byl klid v zakončení. Šancí  bylo mraky, ale bohužel jsme proměnili jen dvě, kdy otevřel skóre Pavel a hned za dvě minuty zvýšil Hruška. Ve druhém  poločase jsme přidali ještě čtyř góly, ale že jich mohlo být daleko víc, o tom ví kluci své. Hráčům chci poděkovat za slušně odehraný zápas a přeji jim, ať se dají zdravotně všichni dohromady na příští sezónu.“

Martin Kročák (trenér Jankova): „V posledním kole letošní sezóny jsme zavítali na hřiště v Trhových Svinech, kde nás přivítal místní Spartak. V úvodu zápasu se vyčkávalo, kdo z obou soupeřů udělá chybu. Ta naše první přišla po půl hodině hry a byla potrestána vedoucím gólem domácích. Během dalších dvou minut bylo skóre již 2:0. Za první půli jsme si prakticky nic nevytvořili. Od začátku utkání jsme chtěli rozehrávat míče z hloubky hřiště, abychom se vyvarovali hlavičkových soubojů, protože jsme věděli, že domácí mají v obraně vysoké a silné hráče, přes které se budeme tímto způsobem těžko prosazovat. Ve druhé půle jsme chtěli být odvážnější. Neměli jsme ve Svinech co ztratit a během deseti minut druhého poločasu jsme hráli převážně na polovině domácích, ale gól jsme nedali. A jak je naším zvykem, opět jsme díky naši chybě, která přišla ve středu hřiště, dostali třetí banku a během dalších pěti minut bylo skóre už 4:0. Po těchto hrůzostrašných chybách jsme úplně přestali hrát a na hřišti byli jen domácí. Ti hráli s chutí a vytvářeli si další šance, které buď chytil Skála nebo je domácí svojí nekvalitou nezakončili. V poslední třetině druhé půle jsme si vytvořili dvě vyložené šance, kdy jsme šli sami na domácí branku, ale bohužel jsme domácího brankáře nedokázali překonat. Skóre zápasu se nakonec zastavilo na výsledku 6:0 a z toho mužů říct, že pět branek jsme Svinenským připravili sami díky našim strašným chybám. Domácí byli opět nad naše síly a všechny body zaslouženě zůstaly ve Svinech. Byl to poslední zápas v nepovedeném ročníku a všichni budeme doufat, že se nám příští sezónu bude v nižší soutěži dařit o něco lépe.“

FK Sokol Třebětice – SK Rudolfov 0:0

Rozhodčí: Nedvěd - Kříž st., Kříž ml. ŽK: 1:0 (Trávníček). ČK: 0:1 (91. Tlamsa). Diváků: 180.

Třebětice: Pokorný – V. Švarc (73. Novák), Trávníček, Černoch, Havlík – Habr – Gall (46. Bastl), Solař, F. Nehyba, P. Švarc – Cech. Trenér Koutný.

Rudolfov: Teringl - Dvořák, Tyrpák, Novotný (60. Mrkáček), Prokeš - Pouzar, Šindelář, Boček, Sládek (46. Tlamsa), Peiger (60. Havel) – Štolba (60. Hajný). Hrající trenér Šindelář.

Nejlepší hráči: F. Nehyba – Teringl, Pouzar.

Petr Kelbler (asistent trenéra Třebětic): „V posledním domácím zápase jsme netradičně v pátek přivítali Rudolfov a chtěli jsme konečně doma zvítězit. V prvním poločase se hrál opatrný fotbal z obou stran a moc šancí k vidění nebylo. Největší příležitost ke skórování měl dobře hrající Filip Nehyba, který nastřelil tyč. Hosté měli taky několik zakončení po křídelních akcích. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu až do 85. minuty, kdy jsme dostali výhodu pokutového kopu. Ten ale bohužel Vojta Habr neproměnil a zápas tak skončil asi spravedlivou remízou. Mrzí nás, že jsme na jaře nepotěšili naše fanoušky výhrou, protože nás podporovali v každém zápase.“

Jan Šindelář (hrající trenér Rudolfova): „K poslednímu zápasu do Třebětic jsme jeli již v pátek a povzbuzeni domácí výhrou z minulého kola. V prvním poločase byl zápas z mého pohledu vyrovnaný s několika málo šancemi na obou stranách. Ve druhém poločase bylo k vidění více šancí, domácí měli častěji míč na kopačkách a my hrozili z rychlých akcí. Nás v závěru podržel brankář Teringl, kdy výborně zneškodnil nařízený pokutový kop. Celkově se hrálo v přátelském duchu na výborně připraveném hřišti a se skvělými fanoušky Třebětic. Jedinou kaňkou na zápase je nesmyslné oplácení v přerušené hře našeho hráče Tlamsy, za což viděl v devadesáté minutě správně červenou kartu.“

TJ Hluboká n. Vltavou – FC ZVVZ Milevsko 1:0 (0:0)

Gól: 76. Škoda. Rozhodčí: Smola - Dunovský, Hrušková. ŽK: 3:0 (Pavelec, Otepka, Kadlec). Diváků: 200.

Hluboká: Pavelec - Krejčí, Otepka, Antoš, Kössl (68. Křiváček st.) - Hrachovec, Rubick, Pecka (90. Pilný), Tauber (82. Dědina), Kadlec (90. Dohnal) - Křiváček ml. (56. Škoda). Trenér Otepka.

Milevsko: Michal Hejl – Pich (83. Martin Hejl), Volf, Vakoč, Přibyl – F. Hadáček, Bártík (64. Baštýř), Hušek, Kortan – Souček (79. Süsmelich), Petřík. Trenér Smrčina

Nejlepší hráči: celý tým - Bártík, F. Hadáček, Přibyl, Volf.

Petr Kadlec (asistent trenéra Hluboké): „Poslední utkání v sezóně jsme chtěli zvládnout a zároveň vylepšit naší statistiku, která je v mnoha ohledech těžko opakovatelná. Hosté mají mladý a běhavý tým, který se u nás prezentoval dobrou hrou. Jako jeden z mála soupeřů nezaparkoval autobus ve vlastním vápně a chtěl hrát otevřeně. Proto se mohl přítomným divákům zápas líbit. Do utkání jsme vstoupili dobře a hned v úvodu jsme měli několik zajímavých příležitostí, ale chyběla nám přesnost ve finální fázi. Vyrovnanou partii nakonec čtvrt hodiny před koncem zápasu rozhodl střídající Škoda.“

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): „V utkání bylo vidět, jakou má Hluboká individuální kvalitu. V první půli nám dělal největší problémy na pravé straně Kadlec, ale útoky jsme díky pozorné obraně zvládli odvracet. Chtěli jsme Hlubokou dostupovat a nedat jejím hráčům moc prostoru na hru. To nám první poločas docela vycházelo a hra z naší strany měla parametry. V prvním poločase se nám dařila i kombinace a po hezké přihrávce šel Petřík sám na brankáře. Tým, jaký má Hluboká, ale soupeřům podobných akcí za zápas moc nenabídne. Druhý poločas byla Hluboká aktivnější a nedařilo se nám založení od brány, jak jsme si představovali. Tím se dostala Hluboká do tlaku. Bohužel, patnáct minut před koncem se domácí prosadili individuálně po pravé straně a získali tři body. Za předvedenou hru a zlepšení oproti minulému týdnu nemáme hráčům tolik co vytknout.“

FK Junior Strakonice – FK Protivín 0:1 (0:1)

Gól: 21. David Bečvář. Rozhodčí: Bartůněk - Novotný, Písek. ŽK: 3:3 (Míčka, Máška, Fajtl - Štěpka, Daniel Bečvář, Hrachovec). Diváků: 166.

Strakonice: Kozlík - Kubeš, Fajtl, Legdan, Smola (33. Zvonek) – Pomej (79. Košek), Janoch – Míčka (64. Stöger), Zahrádka, Bílý – Máška. Trenér Šroub.

Protivín: Váverka – J. Pícha (89. Sháněl), Abatawa Leroy, Nedvěd, Zach – Daniel Bečvář, David Bečvář, V. Štěpka (72. Stropnický), Petr (78. Kozák), Zeman - Hrachovec (90. Kulík). Trenér Říha.

Nejlepší hráči: nikdo – celý tým.

Přemysl Šroub (trenér Strakonic): „V posledním utkáni sezony jsme přivítali Protivín a nezvládli jsme ho. Vedlo k tomu několik faktorů. Prospaná první půle, kdy jsme byli bez pohybu a nasazení, neúčast našeho nejlepšího střelce Krejčího a v neposlední řadě skvěle vymazání další naší útočné zbraně Bílého nestárnoucím Mírou Zachem. Hosté z jedné akce střelou za vápnem rozhodli o svém vítězství. Mohli jsme dát na 1:0, ale Míčka v tutovce netrefil bránu. Po domluvě o přestávce se hrálo převážně na půlce Protivína, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Zahrádka nastřelil spojnici a Stöger přestřelil z malého vápna. Zkoušel jsem úplně všechno, hráče jsem na pozicích měnil, v závěru jsme hráli na tři obránce a tři útočníky, ale gól bychom nedali, ani kdybychom hráli týden. Bohužel musíme porážku přijmout. Utkání by spíše slušela remíza. Hráčům jsem i tak poděkoval za výbornou sezonu, kterou musíme hodnotit jako celkově úspěšnou.“

Miroslav Říha (trenér Protivína): „Po celé utkání jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. Rád bych ještě jednou poděkoval celému týmu za výkony v celé jarní části, kterou jsme, myslím, zvládli velmi dobře. Jsem rád, že jsme při mé derniéře na lavičce Protivína vyhráli a odčinili domácí porážku s Mirovicemi, která mě velmi mrzela, protože jsme nebyli horším týmem, ale smolně jsme prohráli. Po pětiletém působení jsem se rozhodl ukončit svojí činnost v Protivíně a rád bych touto cestou poděkoval funkcionářům za důvěru ve mě vloženou. Hodně jsem se naučil od hráčů i vedení a mohu pouze doporučit všem působení v FK Protivín. Vám všem kolegům a lidem okolo fotbalu přeji hodně elánu a úspěchů ve Vaší práci a hlavně respektu. Rád bych poděkoval i mediálním partnerům, protože publicita krajského přeboru je mnohem lepší, než divize, třetí i druhé ligy. Samozřejmě, že nejvíce budu fandit klukům z Protivína, který je mým druhým domovem. Věřím, že jedna úspěšná éra končí a další úspěšná začíná.“

SK Mirovice – TJ Dražice 7:1 (3:1)

Góly: 9., 13., 72. a 79. Vondrák, 5. Dolejš, 63. M. Štochl, 83. J. Viták - 29. Běhoun. Rozhodčí: Novotný - Mrosko, Crkva. ŽK: 1:1 (R. Převrátil - Cápek). Diváků: 110.

Mirovice: Čejdík (83. Vlas) – Dolejš (25. M. Štochl), R. Převrátil (69. J. Štochl), Císař, Vondrák - Husar, Peterka (46. Sláma), Kocourek, M. Viták (73. J. Převrátil) - J. Viták, Král. Trenér Čadek.

Dražice: Počinek - Hornát, Bareš, Veselý, J. Štecher – D. Štecher, Studenovský, Hořejší, J. Stuchlík - Běhoun, Cápek. Hrající trenér Veselý.

Nejlepší hráči: Vondrák - nehlášeni.

Michal Čadek (trenér Mirovic): „Je dohráno, rok plný fotbalových zážitků s touhle úžasnou bandou je u konce. Dneska bylo na mužstvu znát, že chce uspět a pak uzavřít sezónu, jak se patří na tým, který byl úspěšný. Hodně vyčníval Tomáš Vondrák, který dal čtyři góly, ale bez zbytku týmu by to nedokázal. Díky všem klukům, vedení, sponzorům, divákům a vlastně všem, co mají s fotbalem v Mirovicích něco společného. Rychle na dovolenou a za měsíc nashledanou zpátky.“

Miloš Veselý (hrající trenér Dražic): „V tomto fotbalovém ročníku jsme si moc fotbalové radosti neužili. Je potřeba na něj co nejrychleji zapomenout a dívat se dopředu. Máme před sebou nový začátek a nové výzvy. Do nové sezony, do nové soutěže nás povede nová trenérská dvojice Vladimír Karmazín a Tomáš Hořejší. Pevně věřím, že tento renomovaný odborník nám pomůže, ale především je to o hráčích samotných. Pevně věřím, že hráči najdou novou motivaci a začnou si fotbal zase více užívat.“

FK Olympie Týn nad Vltavou - FK Olešník 1:1 (1:1)

Góly: 6. Mezera - 45. Szó. Rozhodčí: Pečenka - Brych, Valeš. ŽK: 2:2 (Dobal, Houska - Szó, Pavlík). Diváků: 230.

Týn: Kubík- Mravec (57. Gondek), Brom, Maxa, Meidl – Vaníček (46. Procházka), Hudeček, Gutwirth, Dobal – Houska (51. Stoklasa), Mezera (76. Ullrich). Trenér Hřib.

Olešník: Cihla – Miklík (82. J. Píša), Nohava, Kalášek, Tlapa (72. Pavlík) - Toth, Szó, Heller (85. A. Píša), Vojta, Martinec – Lafata. Trenér Chlumecký.

Nejlepší hráči: nehlášeni - nehlášeni.

Roman Hřib (trenér Týna): „Do zápasu s Olešníkem jsme mohli jít ve větším klidu díky výhře Českého Krumlova v divizi, přesto se hrál fotbal v dobrém tempu. Hosté měli větší držení balonu, ale my jsme byli nebezpeční a opět jsme chodili z brejků sami na bránu. V první půli dal vedoucí gól Mezera, který pak šel ještě taky sám na gólmana, ale stejně jako Gutwirth neproměnil. Gól jsme dostali ze situace, kdy jsme před poločasem drželi balon a gólman Kubík nevyhodnotil dobře situaci a dali jsme Olešníku dárek. Jinak chytal skvěle, zalepil spousty centrovaných balonů. Konec poločasu byl díky některým rozhodnutím hodně nervózní, ale zvládli jsme to emočně. Ve druhé půli byl obraz hry podobný, jen jsme chodili ještě častěji sami na gólmana. Měli jsme celkem osm vyložených šancí, soupeř dvě. Měli jsme Olešník porazit a dokonce i výraznějším způsobem. Přesto musím kluky velmi pochválit za skvělé výkony, které jsme předvedli, a po pěti prohrách v řadě jsme získali bod. Škoda, že ne tři.“

Roman Chlumecký (trenér Olešníku): „K derby do Týna jsme jeli s tím, že chceme vyhrát a udržet se na druhém místě v tabulce. Zápas jsme ale neodehráli dobře. Byl to jeden z nejhorších výkonů celého manšaftu za poslední dobu. Mrzí to, ale to je fotbal. Teď je třeba si odpočinout a v červenci na to znovu vlítneme.“

FC AL-KO Semice – TJ Malše Roudné 2:3 (2:0)

Góly: 13. a 45. P. Keclík - 50. Vávra, 55. Wohlgemuth, 90. (+3) Kadlec. Rozhodčí: Boček - Kollmann, Šťastný. ŽK: 1:3 (po utkání vedoucí Breibisch - Vogl, po utkání Graman a Kadlec). Diváků: 100.

Semice: Dvořáček – Sádlo (72. Císařovský), Listopad, Hrdlička - Kačírek, J. Keclík, Blažek, Šourek (58. P. Valach) – Hrala (58. Buchtele), Micka (83. M. Valach), P. Keclík. Trenér Nousek.

Roudné: Hřebejk – Vogl (78. Navrátil), P. Cepák, D. Cepák (64. Zíka), Zach – Zachař, Šrámek, Vařil (46. Wohlgemuth), Vávra – Kadlec, Vlk. Trenér P. Cepák st.

Nejlepší hráči: P. Keclík – celý tým.

Marcel Nousek (trenér Semic): „Již před zápasem jsme věděli, že jsme dokázali udržet krajský přebor i pro příští sezonu. To nám určitě pomohlo, aby se zápas odehrál bez nervů a mohli jsme si ho patřičně užít. Vzhledem k postavení Roudného v tabulce jsme chtěli být aktivní, a myslím, že se nám to dařilo. Hlavně v prvním poločase, kdy jsme byli rozhodně vyrovnaným soupeřem. Dobře jsme kombinovali a na rozdíl od soupeře byli i produktivní. V poločase jsme vedli 2:0. Bohužel jsme nezachytili začátek druhé půle a po deseti minutách bylo srovnáno. Roudné bylo již lepším týmem a nám trochu docházely síly. Když už to vypadalo, že se nakonec dočkáme alespoň bodu, tak z posledního rohového kopu jsme inkasovali potřetí. Možná by tomu remíza slušela trochu víc, ale rozhodně se nemáme za co stydět a prohra s tak dobrým týmem, jako je Malše, nemusí tolik mrzet.“

Pavel Cepák (trenér Roudného): „První poločas nebyl ideální. Měli jsme málo pohybu, nedostupovali jsme hráče a domácí toho využili vedoucím gólem. I přes špatný výkon jsme si dokázali vytvořit šance, dvakrát Kadlec, jednou Vlk, ale neproměnili jsme je a naopak gólem do šatny jsme prohrávali 0:2. O přestávce jsem v kabině zvýšil hlas a poslali jsme na hřiště Wohlgemutha. Za osm minut druhé půle se nám podařilo vyrovnat a šli jsme za vítězstvím. Nakonec i s dávkou štěstí jsme dali v samém závěru na 3:2. Druhý poločas byl náš výkon daleko lepší. Vytvořili jsme si hodně šancí a z toho pohledu vyhráli zaslouženě. Nakonec jsme se sezonou moc spokojení. V posledním kole a v poslední minutě jsme si zajistili druhé místo.“

TJ Jiskra Třeboň – TJ Osek 7:1 (4:0)

Góly: 32. a 80. Průcha, 64. a 85. Matoušek, 35. Kubata, 36. Hromádka, 45. (pen.) Radosta - 76. Brabec. Rozhodčí: Votava - Novotný, Průchová. Bez karet. Diváků: 160.

Třeboň: Kopecký - Tůma, Širhal (88. Schneider), Zavadil (84. Pánek), Vrána (76. Vranovský) - Matoušek, Radosta, Kubata, Bouška - Hromádka, Průcha. Trenér Bicenc.

Osek: Pokorný - Balogh, Němeček, Martin Čapek, Šulc (63. Šůs) - Brabec, Hoch, Stieber (69. Jiřík), Matěj Čapek - Hosnedl, Florián. Trenér Dejmal.

Nejlepší hráči: celý tým - Hosnedl, Hoch.

Karel Bicenc (trenér Třeboně): "V posledním domácím zápase jsme chtěli vyhrát. Soupeře jsme nepodcenili a zvítězili. Dobývali jsme soupeře od první minuty. Vytvořili jsme si několik gólových šancí a až ve 32. minutě vstřelil Průcha po pěkném centru Matouška první gól. Během čtyř minut jsme dali tři góly. Do poločasu jsme ještě proměnili penaltu a skóre se zastavilo na 4:0. Ve druhém poločase jsme přidali další branky a dobře se naladili na dokopnou, která následovala po zápase. Na jaře jsme doma neprohráli."

Jindřich Dejmal (trenér Oseku): „Do utkání jsme nastoupili opět oslabeni o naše stěžejní hráče. Chyběla nám stoperská dvojice Carda a Kuneš. V záloze scházel velmi rychlý Zhyhora a v útoku pro nás důležití bratři Říští. Chybí také další útočník Černý, jeden z vážně zraněných hráčů z autohavárie před čtyřmi týdny. Narazili jsme ale na velice dobře připravené a běhavé mužstvo. Potěšilo mě, že šest hráčů jsem v nedávné minulosti ještě jako dorostence trénoval. Nikdo z nich to nevzdal ani neodešel z Třeboně. Věděl jsem, že utkání pro nás nebude jednoduché. Přál jsem si, aby kluci utkání zvládli a pokud máme prohrát, tak aby to bylo po boji. Dostali jsme tři rychlé branky, ale když jsme snížili na 4:1, věřil jsem, že to zvládneme. Opak byl ale pravdou hlavně z toho důvodu, že soupeř byl do devadesáté minuty velice běhavý a bylo znát, že trenér Bicenc má tým dobře připravený.“