4. ČFL: Krumlov náskok neudržel, bezzubý výkon Hradce a v podzámčí se radovali domácí

pondělí, 9. září 2024, 19:35

Jižní Čechy – Divizní nováček z Hluboké nad Vltavou nepoznal hořkost porážky ani v pátém kole, naopak svůj zisk rozšířil o tři body z jihočeského derby proti Soběslavi. Velmi dobře rozehranou partii s vedoucím Milínem měl Český Krumlov, ale jednobrankový náskok neudržel a nakonec v početní výhodě inkasoval i podruhé. Jindřichův Hradec dál paběrkuje, od béčka plzeňského Petřínu dokonce doma vyfasoval čtyřku.

TJ Hluboká nad Vltavou – TJ Spartak Soběslav 2:0 (1:0)

Góly: 27. a 46. Pecka. Rozhodčí: Novotný – Toucha, Žurek. ŽK: 5:4 (P. Hrachovec, M. Otepka, Říha, Kössl, trenér R. Otepka – Plucar, Zeman, Dumbrovský, Boháč). Diváků: 320.

Hluboká: Pavelec – Smíšek, M. Otepka, Kössl (87. Novák), Krejčí (87. Rubick) – Škoda, Pecka (87. Koupal), Tauber, V. Hrachovec – P. Hrachovec (65. Píša), Říha (75. Pechek). Trenér R. Otepka

Soběslav: Červenec – Zeman, Kubart, Boháč, Pavlík – Plucar (69. Hoffmann), Pravda (87. Coufal) - Vaněk, Škrleta (69. Macák), Dumbrovský – Vítovec. Trenéři Hajič a Florián

Roman Hřib (asistent trenéra Hluboké): „Do domácího zápasu proti Soběslavi jsme vstoupili aktivně, diktovali tempo hry a čekali na chyby soupeře, které nakonec přišly a umožnily nám dostat se do vedení. Ke konci poločasu jsme však měli slabší pasáž, kdy jsme na 10 minut vypadli z rytmu, ale fantasticky nás podržel brankář Pavelec, takže jsme první poločas dohráli s vítězným skóre. Vstup do druhé půle byl opět aktivní a Pecka vstřelil druhý gól. Poté jsme zápas kontrolovali a dohráli se čtvrtou nulou v sezoně. Velká pochvala patří všem klukům, kteří se vydali ze všech sil a udělali pro vítězství maximum.“

Richard Florián (trenér Soběslavi): „Bohužel pro nás to nebyl příliš povedený zápas, i když úvod utkání nebyl špatný. Očekávali jsme, že soupeř bude chtít rozbíjet naše obranné postavení, a to jsme si dokázali pohlídat. Ze zabezpečené obrany jsme podnikali nebezpečné útoky. Bohužel pak přišel první gól, který byl hodně laciný – prakticky jsme si ho dali sami po špatné komunikaci mezi naším stoperem a brankářem. Přesto jsme dokázali zvýšit útočné snažení a do poločasu jsme měli šanci vyrovnat, možná i otočit skóre zápasu, ale soupeře podržel brankář a nás zradila slabá efektivita v koncovce. I přes tlak, který jsme vyvinuli na konci prvního poločasu, jsme do druhého dějství vstoupili špatně. Velká chyba v obraně a mezera mezi obránci vedly ke druhému lacinému gólu, který zmařil všechny naše snahy. Od té chvíle zápas bohužel ztratil na fotbalovosti. Hra se až příliš kouskovala zbytečnými emocemi na obou stranách a my jsme zbrklými útočnými akcemi otvírali soupeři prostor pro nebezpečné protiútoky.“

FK Slavoj Český Krumlov – TJ Ligmet Milín 1:2 (0:0)

Góly: 50. Kolář - 66. vlastní Trmal, 76. Kadlec. Rozhodčí: Melichar – Hlaváček, Vnuk. ŽK: 1:1 (Kolář – Kunc). Diváků: 130.

Český Krumlov: Beránek – Kolář (86. Ryneš), Kabele, Trmal, Šindelář - Kordík (78. Schuppler), Matějček (62. Kubát), J. Matuška (78. Dordevič), Mikšl - Polanský, O. Matuška. Trenér Šváb

Zdeněk Šváb (trenér Č. Krumlova): „Ztráta nás velmi mrzí. V prvním poločase se hrál z obou stran takový nezáživný fotbal, obrany byly pevné. Po změně stran jsme využili podklouznutí soupeře. Po centru a následné placírce k tyči jsme šli do vedení. Malinko jsme prostřídali posty a chtěli jsme si to uhrát na balonu. Místo toho jsme inkasovali smolný gól na 1:1, kdy míč spadl našemu hráči na hlavu. Poté šli hosté do desíti a místo toho, abychom drželi míč, tak jsme ho na půlce ztratili a po ofsajdové/neofsajdové situaci jsme inkasovali podruhé. Koukal jsem se na však video, tak to asi ofsajd nebyl. Soupeř měl štěstí, vzhledem k vývoji jsme měli jednoznačně brát tři body.“

FK Jindřichův Hradec 1910 – SK Petřín Plzeň B 1:4 (0:1)

Góly: 48. Votava - 71. a 90. Trojan, 25. Šimáně, 76. Tříska. Rozhodčí: Štěrba – Wulkan, Popelka. ŽK: 3:1 (Rejthar, Hájek, Rezek – Šimáně). Diváků: 289.

J. Hradec: Vondrák – Rezek, Mareš (85. Š. Zeman), Rejthar, Hauser (85. Bindr) – Mára (77. Filip), Waník, Petr (46. Hamr), Hájek, Brož (46. Gráf) – Votava. Trenér M. Zeman

Miroslav Zeman (trenér J. Hradce): „Do zápasu jsme vstoupili špatně, byli jsme bez emocí. Petřín byl lepší, my jsme zopakovali bezzubý výkon z předchozího domácího utkání před čtrnácti dny. Můžeme být rádi, že v poločase jsme prohrávali pouze o gól. Ten jsme si dali skoro sami, když jsme soupeři nahráli na malé vápno. Do druhé půle jsme vstoupili lépe, dali jsme brzy gól a byli jsme lepším mužstvem. Pak jsme ještě neproměnili jednu tutovku a od té chvíle jsme znovu navázali na výkon z první půle. Dělali jsme chyby směrem dozadu, nebyli jsme ochotní popoběhnout a Petřín zaslouženě vyhrál.“