4. ČFL: Derby pro Soběslav, Krumlov trápila koncovka, Hluboká náskok neudržela

pondělí, 2. září 2024, 21:04

Čechy – Čtvrté kolo divize přineslo jihočeské derby mezi Soběslaví a Jindřichovým Hradcem, které bylo dramatické až do konce a nakonec jej urvali pro sebe domácí. Český Krumlov uhrál na Aritmě bezbrankovou remízu, ale nebýt zahozených šancí, mohl pomýšlet na vyšší bodový export. Nadějně měl rozehranou partii v Příbrami nováček z Hluboké, ale proti deseti náskok neudržel, takže se s tamní rezervou o body podělil.

TJ Spartak Soběslav – FK Jindřichův Hradec 1910 3:1 (2:1)

Góly: 16. Boháč, 35. a 45. Vaněk (1. z pen.) - 45+3. Pacholík. Rozhodčí: Izugrafov – Dimitrov, Eibl. ŽK: 3:2 (Dumbrovský, Plucar, Coufal – Rejthar, Hájek). Diváků: 297.

Soběslav: Červenec – Pavlík, Boháč, Kubart, Račák – Plucar (80. Hoffmann), Pravda – Vaněk, Škrleta (63. Šebek), Dumbrovský (80. Coufal) – Vítovec (85. Macák). Trenéři Hajič a Florián

Jindřichův Hradec: Vondrák – Hauser (72. Gráf), Licehamr (89. Madar), Rejthar, Brož (72. Hamr) – Mára (89. Š. Zeman), Mareš (41. Petr), Waník, Votava – Hájek, Pacholík. Trenér M. Zeman

Richard Florián (trenér Soběslavi): „V prvním poločase jsme herně dominovali. Soupeř si sice na začátku utkání dokázal vytvořit dvě menší šance, s nimiž si ale naše obrana poradila. Nedlouho nato jsme dokázali vstřelit první gól, když se z dorážky po dobře zahrané standardce prosadil Honza Boháč. Neustále jsme zvyšovali tlak na soupeře a odměnou nám byl pokutový kop, který bez problému proměnil Filip Vaněk. Brankový náskok v utkání jsme mohli výrazně navýšit už do konce prvního poločasu, ale z řady našich vyložených šancí bohužel žádná branka nepadla. Navíc přišel trest, když už v nastaveném čase soupeř snížil na rozdíl jediné branky. Místo toho, abychom soupeře definitivně zlomili a o výhře v derby rozhodli už v prvním poločase, jsme mu dali naději na možný zvrat. Do druhé půle nabuzený soupeř vstoupil podle očekávání aktivně. I když jsme mu neposkytli žádné větší možnosti ke skórování, měl minimálně prvních dvacet minut po změně stran více ze hry. Bylo vidět, že se potkala dvě mladá mužstva. Soupeř, ve snaze zvrátit stav utkání, hrál velmi útočně a na větší riziko v zadních řadách. Jeho nepřesnosti a vysoké postavení nám poskytovaly možnosti pro rychlé protiútoky. My jsme ale byli zbytečně zbrklí. V přechodové fázi jsme ztráceli velké množství míčů a navíc jsme zbytečnými výpady otevírali prostory pro kombinaci soupeře v naší defenzívě. Naštěstí ale prokázal svoji zkušenost Filip Vaněk, který využil dohadů soupeře po jednom ze závarů v našem vápně a po zisku míče proběhl více než polovinu hřiště a přesně zakončil k pravé tyči. Soupeř se snažil hrát stále aktivně, ale přibývající únava nám otevřela řadu možností k definitivnímu rozhodnutí utkání. V koncovce jsme ale bohužel nebyli úspěšní, a tak utkání, které mohlo být rozhodnuto už v prvním poločase, bylo lehce napínavé až do posledního hvizdu.“

Miroslav Zeman (trenér J. Hradce): „Odehráli jsme asi náš nejlepší zápas v sezoně. Soběslavi jsme byli vyrovnaným soupeřem, a troufnu si říct, že ve druhém poločase jsme byli i lepším mužstvem. Náš výkon šel v tomto utkání nahoru, na body to ovšem nestačilo. Hráčům ale nemohu nic vyčítat, protože hráli mnohem lépe než v minulém utkání. Bohužel, zápas se nepovedl hlavnímu sudímu, všechna jeho špatná rozhodnutí byla na náš účet. Dva góly jsme dostali po chybách rozhodčího, a to rozhodlo celý zápas. Ale to se stává, nikdo není neomylný. Určitě jsme si však nějaký ten bod zasloužili.“

SK Aritma Praha – FK Slavoj Český Krumlov 0:0

Rozhodčí: Nedvěd – Hanzal, Dobrý. ŽK: 2:1 (Vožický, Mareš – Polanský). Diváků: 150.

Český Krumlov: Beránek – Kolář, Kabele, Gelnar, Trmal – J. Matuška, Mikšl (90+2. Matějček) – Kordík (78. Kubát), Bauer, O. Matuška – Polanský. Trenér Šváb

Zdeněk Šváb (trenér Č. Krumlova): „Kdyby mi někdo řekl den před zápasem, že přivezeme bod, tak budu nadmíru spokojený, ale měli jsme tři vyložené šance, které jsme neproměnili, takže je to pro nás malinko ztráta. Ale i tak bod bereme s pokorou, každý je dobrý. Hráli jsme zodpovědně ze zabezpečené obrany a vyráželi jsme do rychlých brejků, které nám docela vycházely. Trápí nás akorát koncovka, kdežto v minulé sezoně to byla obrana, ale tu se nám podařilo – jak se říká – vytunit.“

FK Příbram B – TJ Hluboká nad Vltavou 3:3 (2:3)

Góly: 2. a 14. Čajko, 78. Kareš - 12. Pecka, 25. Tauber, 43. Říha. Rozhodčí: Jati – Talpáš, Melničuk. ŽK. 2:2 (Jon 2 – Krejčí, Kössl). ČK: 1:0 (38. Jon). Diváků: 80.

Hluboká nad Vltavou: Pavelec – Smíšek, M. Otepka, Kössl, Tauber - V. Hrachovec, Pecka, Říha, Krejčí - P. Hrachovec (70. Pechek), Píša (64. Škoda). Trenér R. Otepka

Roman Hřib (asistent trenéra Hluboké): „Zápas byl bohatý na góly. Dvakrát jsme prohrávali, ale dokázali jsme reagovat a dokonce výsledek otočit. Šancí však bylo mnohem víc; měli jsme dostatek dobrých příležitostí. Soupeř šel do deseti, my jsme byli aktivní, ale bez dalšího navýšení skóre. Ve druhé půli se hra v podstatě odehrávala na polovině soupeře, kde jsme se snažili hledat místa v jeho hlubokém bloku, ale do zakončení jsme se nedostávali. Měli jsme velké množství standardních situací a rohů, které jsme však špatně řešili, a soupeř chodil do rychlých brejků. Ke konci se Příbrami podařilo srovnat. Z průběhu utkání je to pro nás ztráta vítězství.“