3. ČFL: Akademie Táborska uspěla v Příbrami, béčko Dynama zase na Admiře

pondělí, 9. září 2024, 20:58

Čechy – Ve třetí nejvyšší soutěži je po šesti odehraných kolech pětice mužstev, která už nasbírala dvouciferný počet bodů. Patří mezi ně i dva jihočeští zástupci – rezerva českobudějovického Dynama a akademie Táborska. Celek z krajského města vyhrál tenisovým výsledkem na pražské Admiře a Táborsko přivezlo nejtěsnější možnou výhru z Příbrami. Písečtí měli volno.

FK Admira Praha – SK Dynamo České Budějovice B 3:6 (0:3)

Góly: 47. Čácha, 66. a 90. Záruba – 6., 39. a 52. Hák (3. z penalty), 36. a 72. Polanský, 83. Krch. Rozhodčí: Jansa – Fojtík, Arnošt. ŽK: 1:0 (Horák). Diváků: 210.

Dynamo B: Janáček – Faltus, Němeček, Kotula – Šimoník (58. Štindl), Loužecký, Krch, Bastl (75. Němec) – Polanský (83. Artymovych), Hák (83. Mašek), Matoušek (58. Smejkal). Trenér Sladký

Martin Sladký (trenér Dynama B): „Utkání se mi hodnotí dobře, jelikož se nám podařilo skórovat už v páté minutě. To nás uklidnilo, nakoplo a první poločas byl z naší strany sehraný velmi slušně. Nebál bych se říci, že jsme na hřišti byli dominantní. Za stavu 3:0 jsme se snažili kluky v kabině nabádat k tomu, aby neudělali zbytečnou chybu, protože jsme věděli, že Admira udělá nějaké změny a šlápne do toho. To se potvrdilo a bohužel hned po dvou minutách jsme udělali chybu v rozehrávce, kterou potrestala. Od kluků ale přišla správná reakce, hned jsme využili jednoho okýnka a došli jsme si pro penaltu. Měli jsme ještě další příležitosti, které jsme nevyřešili kvalitně, ale přidali jsme ještě dva góly. Jenom mě mrzí, že jsme ještě dvakrát inkasovali, protože to za mě bylo zbytečné. Naštěstí jsme byli směrem dopředu tak produktivní, že to v konečném výsledku tolik nevadilo. Za velmi dobře zvládnutý zápas musím kluky pochválit.“

FK Příbram – FC Táborsko akademie 0:1 (0:0)

Gól: 73. Kubovský. Rozhodčí: Řeháček – Šťastný, Jirák. ŽK: 1:5 (Mazur – Novák, Schramhauser, Nešický, Praveček, Kubovský). Diváků: 462.

Táborsko akademie: Pastornický – Šplíchal (84. Fišer), Brabec, Schindler, Varačka – Schramhauser, Kopáček (81. Špaček) – Soliu (81. Hrabák), Nešický, Novák (68. Praveček) – Mach (46. Kubovský). Trenér Zeman

Lukáš Zeman (trenér akademie Táborska): „V prvním poločase byl herní projev našeho mužstva dobrý. Hráli jsme tak, jak jsme si řekli. Měli jsme tři šance, žádnou z nich jsme ale nedali. Ve druhém poločase jsme se soustředili na obranu, abychom hlavně nedostali gól. Zároveň jsme ale nechtěli zalézat a pouze bránit. Dostali jsme se sice pod tlak, ale po jedné akci a centrovaném balónu se nám podařilo dát gól. Ustáli jsme i závěrečný nápor soupeře, všechny jeho standardky a centry do vápna jsme ubránili. Tři body jsou pro nás skvělé, jsme spokojeni.“