3. ČFL: V Písku gól nepadl, Dynamo B ztratilo bod v závěru, Táborsko B rozhodlo do půle

čtvrtek, 29. srpna 2024, 18:54

Čechy – Třetí nejvyšší soutěž měla ve středu 28. srpna na pořadu vložené 17. kolo. Akademie Táborska porazila pražské Loko a v tabulce se drží na třetí pozici. Rezerva českobudějovického Dynama ztratila dobře rozehraný zápas v Příbrami a je desátá. Písek doma uhrál druhý bod a polepšil si z poslední na předposlední pozici.

FC Táborsko akademie – FK Loko Praha 3:0 (2:0)

Góly: 9. Schramhauser, 37. Nešický, 84. Praveček. Rozhodčí: Havlík – Janíček, Koranda. ŽK: 2:0 (Brabec, Soliu). Diváků: 162.

FC Táborsko akademie: Kerl – Fišer (87. Sojka), Brabec, Schindler, Šplíchal – Schramhauser, Javorek (78. Špaček) – Soliu (87. Hrabák), Nešický, Novák (62. Praveček) – Kubovský (46. Mach). Trenér Zeman

Lukáš Zeman (trenér Táborska B): „První poločas jsme odehráli velmi dobře. Plnili jsme to, co jsme chtěli a odměnou nám byl poměrně rychlý první gól, který nás hodně uklidnil. Do poločasu jsme pak přidali ještě druhý gól. Na začátku druhého poločasu jsme měli několik šancí na zvýšení našeho náskoku. Kdybychom dali třetí gól, bylo by nejspíš rozhodnuto. Pak jsme ale kvůli naší menší aktivitě vypadli z tempa a dostali jsme se pod mírný tlak. Naštěstí pro nás se soupeři nepodařilo snížit na 2:1 a naopak my jsme deset minut před koncem zvýšili na 3:0. Kromě asi dvacetiminutového výpadku ve druhé půli jsme s výkonem spokojeni. I druhý domácí zápas jsme zvládli vítězně, a navíc s nulou vzadu.“

FC Písek – FK Admira Praha 0:0

Rozhodčí: Mach – Raplík, Braun. ŽK: 1:2 (Kašpar – Čácha, Horák). Diváků: 290.

Písek: Lerch – Vokurka, Běloušek, Bartizal (59. Rajtmajer), Kašpar – Mařík (75. Hořánek), Pařízek – Maroušek (59. Štěch), Malecha, Voráček (85. Souhrada) – Arzberger (59. Pech). Trenér Nousek

Milan Nousek (trenér Písku): „Minule jsme dostali čtyřku na Povltavské, tak jsme to chtěli odčinit, abychom se dostali do psychické pohody. Myslím, že jsme zápas odehráli celkem dobře. Dokázali jsme se poučit chyb z minulého zápasu a výsledkem bylo čisté konto. Bohužel i směrem dopředu, jelikož jsme nedokázali proměnit šance. Soupeř měl také příležitosti, takže možná remíza je spravedlivá. Pevně věřím, že teď v neděli Chomutov porazíme, abychom se také odvděčili divákům, kteří na nás chodí a podporují nás.“

FK Příbram – SK Dynamo České Budějovice B 2:1 (0:0)

Góly: 54. Vott, 89. Ajeti - 49. Böhm. Rozhodčí: Hanousek – Mrvkáček, Linhart. ŽK: 2:3 (Ajeti, Kareš – Böhm, Němeček, Brabec). Diváků: 438.

Dynamo B: Valenta – Brabec, Němeček, Novák (46. Faltus) – Kotula, Böhm, Krch (84. Bastl), Šimoník (61. Loužecký) – Hák (73. Štindl) – V. Hora (73. Polanský), Prášek. Trenér Sladký

Martin Sladký (trenér Dynama B): „První poločas byl z naší strany slušný, Příbram hrozila jenom z dlouhých míčů za obranu, ale ty jsme si ještě nějakým způsobem dokázali pohlídat. Druhá půle přinesla zklamání, přestože byl do ní vstup dobrý. Ujali jsme se vedení, měli jsme hru pod kontrolou a měli jsme dvě zajímavé šance, které jsme nevyřešili kvalitně. Soupeř srovnal ze situace, která mě velmi mrzí a štve, protože ji hráči řešili špatným způsobem a je to věc, o které se neustále bavíme. Potom jsme měli nějakých 15 až 20 minut výpadek, takže jsme chtěli sestavu prostřídat. Hra se srovnala a zase jsme měli dvě zajímavé příležitosti, ale opět jsme finální fázi nevyřešili dobře. V 89. minutě jsme obdrželi z autu druhý gól. Hráč to trefil zády k bráně a bohužel jsme prohráli. Myslím si, že se jednalo minimálně o remízový zápas.“