Do Strunkovic míří Bohemians s Táborskem, patronem utkání bude Antonín Panenka
Klokani odehrají ve Strunkovicích první zápas letní přípravy před novou sezonou Chance Ligy. Jejich soupeřem bude Táborsko, které v uplynulém ročníku skončilo na druhém místě druhé ligy a v posledních dnech se o něm hovořilo také jako o jednom z klubů, jenž mohl po administrativních změnách zamířit mezi českou elitu. Nabídku však Jihočeši nevyužili a nadále zůstávají druholigovým celkem.
Pro malé jihočeské „Mexiko“, jak se Strunkovicím nad Blanicí přezdívá, jde o mimořádnou událost. Na trávníku domácího účastníka 5. ligy se představí hráči z nejvyšších domácích soutěží a fanoušci budou mít jedinečnou možnost vidět z bezprostřední blízkosti fotbalisty, které běžně sledují pouze na ligových stadionech nebo v televizi.
Slavnostní ráz celé akce podtrhne legenda českého fotbalu Antonín Panenka. Mistr Evropy z roku 1976 přijal roli patrona utkání a před úvodním hvizdem provede čestný výkop.
Program ale nebude pouze o fotbale. Součástí dne bude také charitativní dražba cenných sportovních artefaktů. Fanoušci se mohou těšit například na hraný reprezentační dres Adama Hložka z generálky české reprezentace proti Kosovu před mistrovstvím světa, dres Bohemians Praha 1905 podepsaný všemi hráči s jmenovkou Panenka nebo retro míč z dob největších úspěchů Klokanů. Výtěžek z dražby i část vybraného vstupného poputují na pomoc Kristýnce, která prodělala dětskou mozkovou obrnu.
Výkop utkání je v sobotu 4. července v 11.00 hodin ve sportovním areálu TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí. Vstupné činí 150 korun.
Autor: Redakce | Foto: Jan Škrle