• 25. 5. 2026
  • Články

Rezerva Dynama vyrovnala třetiligové maximum, Písek udělal další krok k elitní čtyřce

Čechy – Devětadvacáté kolo třetí ligy nabídlo poslední jihočeské derby sezony, ve kterém potvrdila roli favorita rezerva českobudějovického Dynama. Na hřišti beznadějně poslední akademie Táborska zvítězila 5:2 (2:1), čímž vyrovnala své třetiligové maximum a zároveň se posunula už na sedmé místo tabulky. K zisku „bramborové“ medaile pak nakročil Písek, který přivezl všechny body za výhru 3:1 (1:0) z půdy předposledního Petřína Plzeň.
pub

FC Táborsko akademie - SK Dynamo České Budějovice B 2:5 (1:2)

Góly: 26. Skopec, 56. Mach - 12. Abdullahi, 39. Charvát, 62. a 70. Abubakar, 78. Böhm. Rozhodčí: Matějček - Nejedlo, Louda. ŽK: 1:1 (M. Mischnik - Faltus). Diváků: 150.

FC Táborsko: Matoušek - Benneth (46. R. Mischnik), Skopec, Němeček (56. Kubovský), Soukup, Mach, Mischnik M. (46. Praveček), Nešický, Schramhauser, Liška (62. Breit), Markytán (80. P. Zeman). Trenér L. Zeman.

SK Dynamo B: Volek - Faltus, Böhm, Malý, Charvát (80. Filip) - Zrun, Loužecký, Němec (71. Smejkal), Zeman (62. Bastl) - Abubakar (80. Macháč), Abdullahi (71. Ezejiofor). Trenér Sladký.

Lukáš Zeman (trenér akademie Táborska): "V prvním poločase jsme měli vést 2:0. Do desáté minuty jsme měli dvě gólové šance, které prostě musíme proměňovat. Místo toho jsme prohrávali 0:1. Tento zápas byl celkově o naší špatné efektivitě. Nedáváme góly a naopak zbytečně inkasujeme jednoduché branky po naivním a špatném bránění."

Martin Sladký (trenér Dynama B): "Znovu na góly divoký zápas. Splnili jsme si takovou malou metu, kdy jsme bodově vyrovnali maximum našeho B-týmu ve třetí lize. Mrzí mě ale, jak laxně a nedůsledně jsme soupeři nabídli příležitosti ke skórování. Naštěstí je buď neproměnil, nebo jsme následně skórovali my a asi zaslouženě vyhráli znovu díky efektivitě a údernosti v ofenzivě. Čekají nás ještě dvě domácí utkání, která chceme jednoznačně zvládnout. Nejdeme to jen dohrát, to bych klukům neodpustil. Čeká nás zhruba týden práce."


SK Petřín Plzeň - FC Písek 1:3 (0:1)

Góly: 49. Flachs - 39. Planeta, 64. (pen.) a 67. Polanský. Rozhodčí: Klíma - Štěrba, Sýkora. ŽK: 3:2 (Pavlík, L. Nový, Suchý - Pařízek, Maroušek). Diváků: 100.

FC Písek: Lerch - Mir. Mařík, Běloušek, Kašpar, Maroušek - Polanský (67. Bílý), Obdržal (83. Vítovec), Planeta (81. Arzberger), Pařízek, Belej (67. Malecha) - Voráček (67. Prášek). Trenér Nousek.

Milan Nousek (trenér Písku): "Potvrdili jsme zlepšený výkon ze druhého poločasu proti Králováku. Věděli jsme, že zápas bude ohromně těžký, protože domácí bojují o udržení. Zlom utkání přišel ve chvíli, kdy jsme během tří minut rychle odskočili, což s domácími zamávalo. Poté jsme prostřídali sestavu a utkání si pohlídali, takže za nás určitě spokojenost."

Autor: Redakce | Foto: Ján Honza

pub