• 25. 5. 2026
  • Články

4. liga: Hluboká nadělila šest gólů Komárovu. Soběslav si udržela odstup na třetí příčce

Čechy – Ve 27. kole 4. ligy si s chutí zastříleli fotbalisté Hluboké. Ti v podzámčí nasázeli Komárovu šest gólů a vyhráli šestý zápas v řadě. Doma uspěla i Soběslav, když porazila Milín 4:2. Stínem je ale zranění záložníka Adama Kolby, který musel střídat už ve 28. minutě. Dařilo se také Českému Krumlovu v Hořovicích. Zřejmě rozhodujícím momentem byl vyrovnávací gól Olivera Polanského do šatny. Ve druhém poločase už měl Slavoj zápas pevně ve svých rukou. Prohrálo pouze zachráněné Milevsko, které doma nestačilo na Křimice. Utkání rozhodl smolný vlastní gól těsně před koncem prvního poločasu. Zasloužený postup do třetí ligy slavil Benešov.
pub

TJ Hluboká nad Vltavou - FK Komárov 6:1 (3:0)

Góly: 27. a 86. (pen.) Koreš, 31. Říha (pen.), 45. Smíšek, 47. Novák, 71. P. Hrachovec - 53. Lukavský. Rozhodčí: Šmat - Makovec, Mrosko. ŽK: 2:3 (Pineau, Svobodný - Pužík 2, Lisý). ČK: 0:1 (86. Pužík). Diváků: 100. 

Hluboká: Pavelec - Baďura (81. Souhrada), Antoš, Smíšek, Pineau - Čadek (81. Dohnal), Pecka - Novák (73. Svobodný), Wölfl (62. P. Hrachovec), Koreš - Říha (73. Pechek). Trenér R. Otepka.

Rudolf Otepka (trenér Hluboké): "Zápas se bude hodnotit příjemně. Už v poločase jsme vedli 3:0 a utkání jsme zvládli jak po herní, tak i po taktické stránce. Akorát ve druhém poločase jsme na chvíli vypadli ze hry, když jsme dostali možná trochu zbytečný gól za standardky, jinak jsme ale odvedli výkon, který je odrazem práce nastavené pro tuto sezónu. Roli hraje samozřejmě i štěstí, ale v tomto zápase jsme dominovali, ač Komárov nebyl úplně jednoduchým soupeřem. Výsledek nás potěšil, pokračujeme v tom, co jsme si nastavili. Vyhráli jsme šestý zápas po sobě a budeme se snažit v tom pokračovat, abychom měli radost z toho, co děláme. Po postupu do vyšší soutěže obvykle bývá druhá sezóna těžší než ta první, a z tohoto hlediska můžeme být spokojení." 


TJ Spartak Soběslav - TJ Ligmet Milín 4:2 (2:2)

Góly: 7. a 60. Vaněk, 4. Boucník, 83. Votava - 5. Bártík, 45. Lukavský. Rozhodčí: Tvrz - Lafek, Popelka. ŽK: 0:1 (Šilhavý). Diváků: 107. 

Soběslav: Mrzena - Pavlík, Kubart, Plucar - Votava, Kolba (28. Matoušek), Boucník (86. Ježek), Brcko - Kutner (86. Virt), Vaněk, Škrleta (86. Červenec). Trenér Hřib.

Roman Hřib (trenér Soběslavi): "Proti TJ Ligmet Milín jsme začali výborně a už v první minutě jsme šli do vedení. Následovala série neproměněných šancí, ve kterých jsme měli zápas definitivně zlomit, ale to se nestalo a soupeř nás potrestal vyrovnáním. Krátce na to nás Vaněk nádhernou technickou obalovačkou poslal znovu do vedení. Posledních dvacet minut prvního poločasu pro nás ale nebylo vůbec dobrých. Koleno si zranil Kolba, místo něj nastoupil Matoušek, který si bohužel po deseti minutách poranil koleno také. A aby toho nebylo málo, Milín ještě střelou z dálky vyrovnal na 2:2. Do druhého poločasu jsme ale šli s tím, že zápas zvládneme, že si vytvoříme další příležitosti a že soupeř bude postupně fyzicky odpadat. Přesně tak se i stalo a postupně jsme skóre navýšili do bezpečného vedení. V závěru dostal prostor i patnáctiletý mladší dorostenec Mikuláš Ježek a na hrotu nastoupil hbitý Martin Červenec. Ten svým aktivním presinkem získal míč a připravil Mikulášovi velkou šanci na premiérový gól v mužích. Na poslední chvíli mu ale Kvída vykopl balón z brankové čáry. Mrzí mě další zranění hráčů. Zápas jsme zvládli, ale vzhledem k průběhu jsme ho měli rozhodnout daleko dřív." 


SK Hořovice - FK Slavoj Český Krumlov 2:3 (1:1)

Góly: 24. Sarvaš, 60. Buben - 45. a 47. (pen.) Polanský, 69. Zajíček (vlastní). Rozhodčí: Hoch - Melničuk, Zíka. ŽK: 2:0 (Piskáček, Záluský). Diváků: 120. 

Č. Krumlov: Valenta - Lach (81. Nguyen), J. Matuška, Gelnar, Trmal (81. Zwifelhofer)- Česák, Poslední (61. Galovič) - Maurer (59. Vařil), Vávra, O. Matuška - Polanský. Trenér Šváb.

Zdeněk Šváb (trenér Č. Krumlova): "S vědomím, že jsme zachráněni, hrajeme s klidem. Šanci dostávají mladíci z našeho dorostu, aby si přičichli k této soutěži. Když mám zhodnotit zápas, tak prvních dvacet minut to bylo oťukávání z obou stran, zápas neměl zrovna velké tempo a hra se odbývala mezi oběma vápny. Jako první udeřili domácí, každopádně pak se malinko zatáhli a my jsme se začali víc tlačit do toho jejich bloku. Ve 45. minutě se nám podařilo po velké hrubce domácí gólmana vyrovnat, když Oliver Polanský běžel sám na prázdnou bránu. Tento gól do šatny podle mého názoru celé utkání rozhodl. Hned po nástupu do druhého poločasu dal opět Polanský z penalty na 2:1. Domácí vyrovnali ze závaru po rohovém kopu, ale my jsme měli zápas pevně v našich rukou a za druhý poločas jsme si vyhrát zasloužili. Celá jedenáctka podala kvalitní výkon včetně osmnáctiletého dorostence, který odehrál skvělých šedesát minut. Můžeme být spokojeni." 


FC ZVVZ Milevsko - FC Křimice 0:1 (0:1)

Gól: 43. Šejda (vlastní). Rozhodčí: Popelka - Kučera, Andras. ŽK: 2:1 (Volf, Šťástka - Chocholoušek). Diváků: 200. 

Milevsko: Hejl - Pich, Šejda (55. Přibyl), L. Mára, Volf, Souček - Kortan (63. Tlapa), Horčička (63. Hušek), Buchtele (78. Š. Janouch), F. Hadáček (78. Samec) - Šťástka. Trenér Smrčina.

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): "Narazili jsme na výborný tým, který má na každém postu velkou individuální kvalitu a při pohledu do karet jejich hráčů mají i ti "nejhorší" starty ve třetí lize. Bylo by zvláštní, kdyby ten rozdíl nebyl na hřišti vidět. V zápase Křimice měly velkou kvalitu na míči a v přechodu do útoku velkou sílu v rychlosti některých hráčů. Na druhou stranu kluci to nahradili taktikou a bojovností a nemůžu jim ze zápasu v tomto ohledu nic vytknout. Myslím, že nechali na hřišti po celých devadesát minut maximum, co aktuálně zvládneme. Do poslední minuty jsme hráli o možnost ze zápasu vydolovat nějaký bod, ale bylo to pro nás nesmírně složité. Po tomto kolo jsme definitivně zachráněni, ale klukům jsem říkal, že bych z posledních tří kol chtěl získat sedm bodů. Rozhodně nebudeme nic dohrávat. Kaňkou na zápase byl zase stav hřiště. Neřeším kvalitu. Jsme ale ve stavu, kdy se nám soupeř směje, jestli máme rozbitou sekačku a jsem jim pro srandu."

Autor: Michal Havelka | Foto: FK Spartak Soběslav

pub