• 22. 5. 2026
  • Články

Písek zvládl obrat, mladí dynamáci nasázeli podruhé půltucet, zatímco třetí ligu opouštějící Táborsko opět neskórovalo

Jižní Čechy – Třetiligový kolotoč běží na plné obrátky. Ve středu byla na programu předehrávka 34. kola, která přinesla přímý souboj o čtvrté místo mezi Pískem a Královým Dvorem. Domácí sice v poločase prohrávali, ale nakonec skóre otočili a připsali si tak první jarní výhru na domácím stadionu. Rezerva českobudějovického Dynama opět pořádala gólové hody, tentokrát ve spolupráci s Admirou, kterou přestřílela 6:3, a v našlapané tabulce si polepšila na desáté místo. Akademie Táborska znovu doplatila na bídnou koncovku a po porážce 0:1 na Loku je už definitivní, že skončí na posledním místě.
pub

FK Admira Praha - SK Dynamo Č. Budějovice B 3:6 (2:4)

Góly: 30. Lána, 34. Ahmed, 72. Skalický - 37. a 76. Abubakar, 12. Zrun, 44. vlastní Lána, 45+2. Zeman, 80. Kolář. Rozhodčí: Nenadál - Frank, Schmeiser. ŽK: 2:1 (Mráz, Ahmed - Faltus). Diváků: 110.

Dynamo B: Maroušek - Baďura, Böhm, Malý, Charvát (85. Faltus), Zrun, Loužecký, Smejkal (80. Němec), Zeman (85. Tušek), Abdulbaki (80. Oscar), Yusuf (70. Kolář). Trenér Sladký.

Martin Sladký (trenér Dynama B): "Do zápasu jsme šli lehce omlazení, kdy v základní sestavě dostali šanci hned tři dorostenci a další dva byli připraveni na lavičce. Nutno podotknout, že vlastně ani jeden z nich není "dorazový" ročník a navíc Baďura s Kolářem jsou ročníkově stále mladší dorostenci. Máme z toho velkou radost, že si kluci o šance říkají a zároveň ukazují na kvalitní práci s mládeží v naší akademii. Nemohu říct, že by to vítězství bylo tak snadné, jak možná napovídá výsledek. Sice jsme rychle vedli a pak měli tutovou šanci na 2:0, ale byl to soupeř, kdo měl zajímavé příležitosti a takový jakýsi tlak do vápna a otočil skóre. Absolutorium za to, jak jsme do poločasu ještě přidali branky, a druhý poločas nás nezaskočilo snížení soupeře, ale naopak jsme byli schopni ještě navýšit skóre. Nebyli jsme silní v kombinaci a držení míče, ale byli jsme úderní nahoře s velmi dobrou přechodovou fází po zisku a za to jsme byli odměněni. Teď nás čeká derby v Táborsku, kde čekám uvolněný, ale zajímavý zápas plný hezkého fotbalu."


FC Písek - FK Králův Dvůr 3:1 (0:1)

Góly: 49. vlastní Šumilov, 74. Kašpar, 88. Voráček - 32. Krátký z pen. Rozhodčí: Hlaváček - Popelka, Andras. ŽK: 2:3 (41. Mir. Mařík, 83. Obdržal - 67. Benda, 79. Moravec, 86. Kalina). Diváků: 221.

Písek: Lerch - Gornický (67. Malecha), Mařík (46. Maroušek), Běloušek, Kašpar - Pařízek, Obdržal, Planeta, Polanský (90. Arzberger), Bílý (46. Belej) - Prášek (46. Voráček). Trenér Nousek.

Milan Nousek (trenér Písku): "Je to úleva, že zase po delším čase slavíme domácí výhru. Zasloužili si to diváci i lidé, kteří se okolo klubu pohybují. V první půli nám chybělo nasazení, soupeř byl všude rychlejší. To nám bralo vítr z plachet a nebyli jsme do útoku nebezpeční. O přestávce jsme si vyjasnili nějaké věci ohledně nastavení. S vystřídáním přišlo oživení. Jsem moc rád, že jsme to zvládli."


FK Loko Praha - FC Táborsko akademie B 1:0 (1:0)

Gól: 31. Havrlík z pen. Rozhodčí: Nedvěd - Flade, Krupka. ŽK: 0:1 (Nešický). Diváků: 100.

Táborsko B: Matoušek - Benneth (69. R. Mischnik), Skopec, Němeček, Soukup - Schramhauser (69. Praveček), Rataj (55. Breit) - Kubovský, Nešický, Liška (55. M. Mischnik) - Mach (55. Markytán). Trenér Zeman.

Lukáš Zeman (trenér Táborska B): "Opět slabá koncovka, po vápno dobré, ale chyběla mi tam dravost, větší klid a také více drzosti. Naše hra byla hodně statická, chtěli jsme balon do stoje, žádné rozběhnutí za obranu. První půlhodina byla z obou stran strašná, neběhal skoro nikdo. Pak přišla střela z dálky, našemu hráči se míč odrazil do ruky a Loko kopalo penaltu, ze které vstřelilo jediný gól utkání. Teprve posledních dvanáct minut prvního poločasu jsme začali trochu hrát. Ve druhém poločase se už projevila naše špatná efektivita, málo se tlačíme do zakončení, bylo tam málo náběhů - naše hra byla statická a relativně snadno bránitelná."

Autor: Redakce | Foto: FC Táborsko akademie

pub