• 18. 5. 2026
  • Články

Jihočeši ve třetí lize: Dynamo bavilo góly, Písek i Táborsko padly nejtěsnějším rozdílem

ČECHY – Písecké čekání na jarní domácí výhru pokračuje. Žlutomodří nestačili ani na třetí tým pražské Slavie, přesto si díky lepšímu skóre udrželi čtvrtou příčku před Královým Dvorem. Tomu se výjezd na jih Čech vůbec nevydařil, když schytal od dynamácké rezervy vysokou porážku 2:6. Poslední akademie Táborska znovu doplatila na nízkou produktivitu a o její porážce na Aritmě rozhodla jediná branka. Třetiligový kolotoč pokračuje už ve středu vloženým 34. kolem.
pub

SK Aritma Praha - FC Táborsko akademie 1:0 (1:0)

Gól: 32. Braný. Rozhodčí: Neugebauer - Jirák, Nešněra. ŽK: 2:2 (Kokeš, Kuthan - Němeček, Rataj). Diváků: 100.

FC Táborsko akademie: Matoušek - Benneth, Skopec, Němeček, Soukup (75. Praveček) - Mach, Schramhauser (90. R. Mischnik), Nešický (62. M. Mischnik), Rataj, Liška - Markytán (62. Breit). Trenér Zeman.

Lukáš Zeman (trenér akademie Táborska): "Musím říct, že jsme zápas z velké části odehráli skvěle. Prvních patnáct minut bylo výborných, na soupeře jsme vletěli, hráli jsme, co jsme chtěli, a drželi jsme se na jeho polovině. Pak jsme trochu polevili a bohužel inkasovali po takových odrazech gól. Po změně stran jsme domácí znovu drželi na jejich polovině, ale těch šancí už moc nebylo. Herně to bylo dobré, kluky musím za přístup pochválit. Bohužel nás trápí nízká efektivita, chybí nám větší klid a možná i větší drzost, více si kolem vápna dovolit." 


SK Dynamo České Budějovice B - FK Králův Dvůr 6:2 (4:1)

Góly: 23. Abubakar, 35. Zeman, 39. Abdullahi, 44. Zrun, 84. Böhm z pen., Macháč - 8. Krátký, 60. Novák. Rozhodčí: Pachtová - Žurek, Petrželková. ŽK: 2:0 (Loužecký, Zrun - Benda, Novák). Diváků: 150.

SK Dynamo České Budějovice B: Volek - Faltus, Böhm, Wandji, Yusuf - Zrun (85. Macháč), Loužecký, Němec (75. Samba Dia), Zeman (85. Oscar) - Abdulbaki (75. Charvát), Bastl (55. Smejkal). Trenér Sladký.

Martin Sladký (trenér Dynama B): "Po dobrém začátku jsme brzy inkasovali, když jsme neuhlídali ve vápně nejlepšího střelce soutěže. Na našem výkonu to naštěstí nebylo znát a v poměrně krátkém časovém úseku jsme otočili skóre a šli do kabin za stavu 4:1 pro nás. Ve druhém poločase jsme mohli více držet míč, ale i tak jsme utkání zvládli a zaslouženě vyhráli. Soupeře jsme trestali za špatnou defenzivu. Byli jsme od začátku přesvědčení, že zápas zvládneme, pokud budeme poctiví a dobří směrem dozadu. Královák podle mě nemá dobře zvládnutou defenzivu, kdy natahuje hřiště a otevírá prostory, čehož jsme využili. To, co se nám nepovedlo na Bohemce, se povedlo teď. Dobrý zápas z naší strany. Teď neusnout na vavřínech."


FC Písek - SK Slavia Praha C 0:1 (0:0)

Gól: 56. Potměšil. Rozhodčí: Raplík - Jureček, Beneš. ŽK: 4:3 (32. Obdržal, 74. Kašpar, 90+2. Mir. Mařík, 90+3. Lerch - 43. a 85. Kopáček, 79. Holub). ČK: 0:1 (85. Kopáček po 2 ŽK). Diváků: 250.

FC Písek: Lerch - Gornický (86. Bartizal), Mir. Mařík, Kašpar, Maroušek - Polanský (76. Arzberger), Obdržal, Pařízek, Planeta, Bílý (65. Voráček) - Prášek (65. Belej). Trenér Nousek.

Milan Nousek (trenér Písku): "Hodnocení není pozitivní. Na jednu stranu jsme neodehráli špatné utkání, ale nakonec jsme prohráli, a na tom samozřejmě záleží. Bohužel je to dlouhodobě se opakující jev. Měli jsme dobrou přípravu na utkání, začátek byl slušný a vytvořili jsme si několik šancí, z toho dvě vyložené. Ty jsme ale nevyužili, zatímco soupeř nekompromisně trestal ze svých ojedinělých příležitostí."

Autor: Redakce | Foto: Ján Honza

pub
Fotogalerie