Splněná mise Jiřího Smetany. Meteor Tábor dovedl do elitní krajské společnosti
Spadl vám s jistotou postupu tak trošku kámen ze srdce?
Ano, kámen nám všem ze srdce spadl. Cítíme velkou úlevu a už konečně klid. V posledních týdnech ten tlak jak na hráčích tak na nás s kolegou byl znatelný. Osobně musím přiznat, že už jsem jel na rezervu a vyčerpání jsem na sobě cítil. Když téměř celé 2 sezony jedete na dřeň a snažíte se o postup. Do toho vedete B-tým. Tak se to projevit musí. Už se na konec sezony opravdu těším.
V čem byla B skupina I. A třídy letos náročná?
Letos byla především náročná v tom, že se od nás výhra soutěže čekala. Podzim se nám výsledkově dařil. Kádr byl relativně zdravý a dokázali jsme vyhrávat. Nevyšel nám pouze první zápas v Lišově. Jarní těžký los se projevil. Na Slavii nás čekalo velmi těžké utkání, kde jsme vyválčili bod a to samé v Plané. Nejvíce nás srazila domácí porážka s Dačicemi. Tam jsme nezvládli závěr utkání.
Osmibodový náskok vypovídá o zaslouženém postupu Meteoru.
Náskok mohl být větší, jak už jsem zmiňoval, domácí porážka s Dačicemi mě osobně nejvíce štve. Chtěli jsme zkusit udržet domácí neporazitelnost celou sezonu. To se bohužel nestalo.
Jak probíhaly oslavy postupu po výhře 7:0 s Mladou Vožicí?
Především děkuji za skvělou kulisu od fanoušků. Opravdu se vyznamenali a v tomto prostředí je nádhera hrát, natož vést tým. Tribuna zažila zátěžový test. Ano, oslavy byly velké, alespoň co mám z doslechu a také díky sociálním sítím. (smích) Já moc slavící typ nejsem. Takže jsem po zápase jel brzy domů. Potřeboval jsem si to sám v hlavě srovnat a vstřebat. Na dokopnou jsem hráčům slíbil, že určitě vydržím déle.
V příští sezoně vás čeká krajský přebor. Přijdou změny a posily?
Všichni víme, co nás s touto soutěží čeká. Vše bude náročnější a kvalita utkání bude vyšší. Posily bychom uvítali, jelikož víme, že jeden z našich nejlepších hráčů Vojta Sedláček bude mimo celou příští sezonu z důvodu komplikovaného zranění. Nějaké vytipované hráče máme, uvidíme, jak to vše dopadne. Ale pravdou je, že určitě musíme někoho přivést. Kádr máme úzký.
Trénujete i meteorský B-tým. Plánujete se teď soustředit jen na áčko?
Uvidíme, je to velmi časově náročné, ale z hlediska koncepce a propojenosti s A- týmem je to správné. Snažíme se držet stejné principy hry i v B-týmu. Navíc se stále snažíme začleňovat talentované mladíky z naší mládeže. Velkou porci minut dostal i starší žák, ročník 2010 Filip Novák, a vede si velmi dobře.
Co pro váš klub postup do krajského přeboru znamená?
Je to historický moment. V kabině jsem toto tvrzení několikrát zmiňoval, že píšeme historický příběh a já jsem nesmírně vděčný, že u toho mohu být. Když jsem do Meteoru přišel, slíbil jsem, že to dokážeme. Mohu tedy prohlásit, že úkol je splněn.
Jak podle vás obstojíte v kraji?
Do každého zápasu musíme jít s pokorou a maximální koncentrací. Cíl bude samozřejmě záchrana. Budu rád za klidný střed tabulky.

Autor: Michal Průcha